Universitetas kuria naujas tradicijas
2012-02-28

Kaunas, vasaros 28 d. Šiandien iškilmingai Istorinėje Prezidentūroje Kaune paminėtos prezidento Aleksandro Stulginskio 127-osios gimimo metinės. Praeitais metais Lietuvos žemės ūkio universitetui suteikus Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) vardą, vasario 26 d. tapo svarbi ir universiteto bendruomenei.

„Aleksandro Stulginskio universiteto ir Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros bendra iniciatyva šiandien pradedame naują tradiciją - prezidento Aleksandro Stulginskio gimtadienio paminėjimą", - sakė rektorius prof. Antanas Maziliauskas. Jo teigimu, suteikus naują vardą, universitetas įžengė į naują raidos etapą, įvardino savo misiją - kurti, skleisti mokslo žinias, nuoširdžiai rūpintis, kad kiekvienas Lietuvos žmogus turėtų saugų ir sveiką maistą bei visavertę gyvenimo aplinką.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Prezidento Aleksandro Stulginskio 127-jųjų gimimo metinių minėjime Istorinėje Prezidentūroje Kaune dalyvavo ne tik universiteto bendruomenė, bet ir gausus universiteto rėmėjų būrys

Aleksandras Stulginskis - antrasis Lietuvos prezidentas, Nepriklausomybės Akto signataras, vienas iš Lietuvos krikščionių demokratų partijos steigėjų. Reikšmingas jo indėlis ir žemės ūkio raidai, nes Halės universitete (Vokietijoje) įgytas agronomijos mokslų žinias pritaikė Lietuvos ūkiuose, be to, buvo Ūkininkų sąjungos steigėjas ir pirmininkas.

ASU Senato nariainuo šiol puoselės naują tradiciją

Monografijų apie prieškario prezidentus autoriaus prof. habil. dr. Alfonso Eidinto pastebėjimu, A. Stulginskio prezidentavimo metais (1920-1926) Lietuva tapo lietuviška, nes lietuvybės puoselėjimui jis skyrė išskirtinį dėmesį. Be to, įvykdyta žemės reforma, žemės ūkiu ėmė verstis apie 80 proc. Lietuvos gyventojų, suformuoti pagrindai kooperatyvams kurtis.

Kaip pabrėžė ASU Senato pirmininkas prof. Rimantas Velička, A. Stulginskis buvo ne kalbų, o darbų žmogus, kurio veikla apėmė gana įvairias gyvenimo sritis, tad ir jo gyvenimą bei veiklą geriausia nusako „prezidento - lietuviškojo ūkininko" apibūdinimas.

„Turėkime ir skleiskime viltį, kad mūsų universitetas išliks toks patvarus ir atsparus kaip žemaitiškai kietas ir nepalenkiamas buvo prezidentas Aleksandras Stulginskis, o mūsų akademinė bendruomenė puoselės meilę gimtajai žemei ir aukštą moralę, kurią kaip pavyzdį ateities kartoms paliko šis garbus žmogus", - universiteto bendruomenei linkėjo R. Velička.

Iškilmingame Senato posėdyje nepamiršti ir universiteto rėmėjai. Už daugiametį bendradarbiavimą ir paramą stiprinant universiteto mokslo ir studijų bazę ASU mecenato vardas suteiktas ir regalijos įteiktos bendrovėms „Biržų žemtiekimas" ir „Ivabaltė".

„Man garbė gauti tokį įvertinimą. Prieš 23 m. iš kito šio universiteto rektoriaus rankų gavau diplomą, - džiaugėsi bendrovės „Ivabaltė" direktorius Irmantas Tarvydis. - Šioje mokslo įstaigoje įgytos žinios gyvenime labai pasitarnavo vystant savo verslą."


Įmonės „Biržų žemtiekimas" vadovo Viktoro Rinkevičiaus įsitikinimu, be mokslo ir gamybos bendros jungties gerų rezultatų visuomenėje ir ekonomikoje nepavyks pasiekti, tad linkėjo jis universitetui ir toliau rengti gerus specialistus, kurie Lietuvos žemės ūkiui labai reikalingi

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai