Šventė, kurioje vyrai didžiavosi ragais
2013-07-09

Kėdainiai. Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija pažymi veiklos 65 metų sukaktį. Dvylikoje būrelių registruota per 600 medžiotojų, tarp kurių 26 moterys, o žvejų rajone - visas tūkstantis. Ta proga kalbėta ir apie medžiotojų bei ūkininkų santykius.

Kėdainiečiai medžiotojai šventėje gyrėsi savo laimikiais, mat neseniai Kaune vykusioje trofėjų parodoje jie iškovojo 30 medalių. „Mūsų rajono medžiotojai yra aktyvūs ir drausmingi. Turime šaunių veteranų, turime nusipelniusių medžiotojų. Tad susirinkę į šventę galime pasidžiaugti pastarųjų metų trofėjais ir laimikiais", - sakė Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius, šventės metų apdovanotas garbingiausiu medžiotojų įvertinimų - „Medeinės" medaliu.

Dojus agro 19 09 10

Į šventę susirinko visų dvylikos būrelių atstovai

Medžiotojus sveikinęs Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, pats nepraleidžiantis progos laisvalaikiu išvažiuoti į medžioklę, sakė, kad džiugu dėl kėdainiečių medžiotojų, kurie nekasa karo su žemdirbiais kirvio.

„Kadangi nemažai ūkininkų yra medžiotojai, tai tarp medžiotojų ir žemdirbių nesutarimų kyla labai nedažnai. Kai yra abipusis supratimas ir sutarimas, tada problemų pavyksta išvengti. Medžiotojai puikiai suvokia savo pareigas, stengiasi apsaugoti ūkininkų triūsą nuo žvėrių daromos žalos, tačiau ne visada tai pavyksta. Ūkininkai irgi turi rodyti geranoriškumą. Kėdainių rajone nesutarimų išvengiama, visada randamas kompromisas", - sakė J. Talmantas.

Šventybrasčio būrelio medžiotojai kolegoms atvežė parodyti įspūdingiausių trofėjų

Septyniolika metų medžiojantis kėdainietis Evaldas Vasilenko prisipažino, jog į medžioklę kas savaitę vyksta ne dėl sumedžiotų žvėrių. „99 procentai mano medžioklės laimikių - nuotraukos, tik vienas procentas - taiklūs šūviai. Žinoma, kad turiu svajonę kada nors patiesti kokį galiūną elnią, gal galėčiau pasigirti trofėjiniais jo ragais. Tačiau kol kas mėgaujuosi medžioklės privalumais: gamtoje ilsiuosi po intensyvių darbų," - sako E. Vasilenko.

„Aro“ būrelio medžiotojas Eugenijus Bastys į šventę atsivežė savo gamintą tortą iš šerno ir stirnino kepenų

Susirinkę į šventę medžiotojai ir žvejai ne tik gyrėsi laimikiais ir dalijosi žvėrienos patiekalų receptais, bet ir varžėsi įvairiose rungtyse: vieni bandė taiklumą, kiti - vikrumą, treti - išmintį.

„Švenčių reikia, juolab, kad turime kuo pasidžiaugti. Apdovanojame ir pagerbiame labiausiai nusipelniusius kolegas, pasidžiaugiame vieni kitų laimėjimais. Norime aplinkiniams priminti - medžiotojai nėra žvėrių ir paukščių žudikai, jie - gamtos draugai", - sakė medžioklės žinovė Birutė Morkūnienė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai