„Sprendimų rate“ - miškų puoselėjimo idėjos (Fotogalerija) (papildyta)
2013-10-03

Akademija (Kauno r.) Šeštą kartą startavusi miško, medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2013" plečiasi ir išaugo nacionalinį statusą - planuojama, kad kitais metais ji jau bus tarptautinė.

Tai vienintelė tokio pobūdžio paroda Baltijos šalyse, padedanti susipažinti su besikeičiančia aplinka, naujomis aplinkosaugos, miškininkystės, medžioklės, gyvulininkystės bei aplinkos tvarkymo idėjomis.

Parodos atidaryme dalyvavęs aplinkos viceministras Linas Jonauskas, sveikindamas susirinkusius šmaikštavo, kad ASU ir Generalinė miškų urėdija per praėjusius metus prisidirbo gerąja prasme - JAV Jeilio universiteto mokslininkai, atlikę kasmetinį Aplinkos gerovės indekso tyrimą, paskelbė, kad Lietuva yra geriausiai miškus saugojanti ir tvarkanti valstybė pasaulyje. Viceministras vylėsi, kad artimiausiose ateityje paroda sulauks dar gausesnio skaičiaus lankytojų. „Jei pernai apsilankė 45 tūkst. žmonių, tikiuosi, kitąmet jų bus 100 tūkstančių", - sakė L. Jonauskas.

Parodą atidarė aplinkos viceministras Linas Jonauskas ir ASU rektorius Antanas Maziliauskas

ASU rektorius Antanas Maziliauskas pasidžiaugė, kad šiemet kaip niekad didelis ir turiningas Aplinkos ministerijos stendas. „Miškų puoselėjimo idėjos, kurios pristatomos šioje parodoje, yra labai svarbios. Paroda - tai puiki proga puoselėti aplinką, dalintis patirtimi, kartu skleisti aplinkosaugos idėjas", - sakė A. Maziliauskas.

Džiugios nuotaikos buvo ir į šventę susirinkę miškininkai. Pasak generalinio miškų urėdo Benjamino Sakalausko, organizuoti parodą buvo labai lengva - per šešerius metus sukaupta nemaža patirtis. „Anuomet reikėjo drąsos pradėti, nes prieš šešerius metus miškininkai buvo kaltinami, kad blogai tvarkosi savo ūkyje. Tad parodą vertėtų vadinti „Drąsių sprendimų ratas", - siūlė B. Sakalauskas.

Parodoje akį traukė įspūdingi eksponatai

Šiųmetinė paroda nuo pirmtakių skiriasi gausesne nei pernai miško ir komunalinio ūkio technikos ekspozicija. Būtent dėl to prasiplėtė ir bendras parodos plotas (pernai buvo 2,52 ha, o šiemet - 2,7 ha). Su technikos naujovėmis bus galima susipažinti visas tris parodos dienas.

Kaip visuomet gausus ir sodinukų, įvairių rudeninių gėrybių pasirinkimas. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos rengiamoje ekspozicijoje galima pasigrožėti puikias medžioklės trofėjais, pasidalinti kelionių įspūdžiais, paragauti patiekalų iš žvėrienos, įsigyti medžioklės atributikos ir gaminių iš kaulo, odos, kailio.

Pirmąją renginio dieną apdovanoti parodos laureatai.  „Sprendimų ratas 2013“ medalį pelnė traktorius VALTRA T133 H su FMG ATQ-Hi greideriu (UAB „Rovaltra“). FMG ATQ-Hi – pirmasis Lietuvoje hidraulinis pakabinamas greideris. Paprastai greideris kabinamas traktoriaus gale ant trijų taškų pakabos, o šiame variante – per vidurį. Greideris valdomas hidrauliškai, lengvai sukiojasi aplink savo ašį. Jis skirtas miško keliams lyginti, tačiau greiderį įmanoma nuimti per pusvalandį ir traktorius gali atlikti kitus miško darbus.

UAB „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis džiaugiasi dar vienu apdovanojimu

Tarp apdovanotojų - ir šarnyrinis krautuvas Schäffer 3550 (UAB „Dotnuvos projektai“). Vienas pagrindinių šio krautuvo privalumų – centrinė šarnyrinė jungtis, kuriai duota 3 tūkst. valandų arba 3 metų garantija, nereikalauja nei kasdienės, nei kassavaitinės priežiūros. Be to, sumontuotas Kubota variklis leidžia dirbti tiek esant dideliems šalčiams, tiek ypač aukštai temperatūrai. Jis lengvai užsiveda bet kokiu oru, tai universali mašina, ja galima valyti fermas, užpustytus kelius arba primontavus įvairius padargus, atlikti ir kitus darbus.

Parodos medalį pelnė UAB „Dotnuvos projektai“ šarnyrinis krautuvas Schäffer 3550

Medaliu apdovanota savaeigė šlaitų priežiūros mašina McCONNEL ROBOCUT 1300 (UAB „SV Technika“) gali šienauti iki 60 nuolydžio šlaitus, smulkina ne tik žolę, bet ir krūmus, nesumindo augalijos.

Bendrovei „SV Technika“ parodos medalis atiteko už savaeigę šlaitų priežiūros mašiną McCONNEL ROBOCUT 1300

Tokį pat apdovanojimą pelnė ir bendrovės „Akvasanita“ surenkamas šiltnamis „Gaspadorius“. Polikarbonatinėmis plokštėmis dengtas arkinis šiltnamis, kurio rėmai gaminami iš cinkuoto metalo vertimas už stiprumą ir patvarumą.

Bendrovės „Akvasanita“ surenkamas šiltnamis „Gaspadorius“ vertimas už stiprumą ir patvarumą

Už šalutinių miško išteklių naudojimo galimybių pristatymą parodos „Sprendimų ratas 2013“ medaliu apdovanota Valkininkų miškų urėdija. Trijuose–Varėnos, Trakų ir Šalčininkų – rajonuose 48 tūkst. ha miškų valdanti urėdija panaudoja arba leidžia naudoti daugumą šalutinių produktų. Tai – kirtimų atliekos, biokuras, grybai, uogos, riešutai, gilės, vaistažolės, samanos, kerpės, šluotos, vantos, pinti krepšiai. Pasak urėdo Arvydo Strazdo, iš šalutinių miško išteklių daugiausia naudos turi vietos gyventojai.

Valkininkų urėdija racionaliai panaudoja arba leidžia naudoti daugumą šalutinių produktų

Ypač turtinga parodos šviečiamoji „Sprendimų ratas 2013" programa - dalyviai ir lankytojai kviečiami dalyvauti net trisdešimt keturiuose seminaruose ir trijose konferencijose pačiomis įvairausiomis temomis.

Gausesnį lankytojų būrį parodos organizatoriai penktadienį ir šeštadienį tikisi pritraukti įspūdingais medžioklinių šunų bei plėšriųjų medžioklinių paukščių iš Lenkijos, medžioklinių ragų orkestrų iš Estijos ir Lietuvos pasirodymais. Aukštaitijos, Dzūkijos ir Žemaitijos regionų medžiotojai ant laužo virs žvėrienos sriubą, o Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos nariai - žuvienę ir vaišins parodos lankytojus.

Šiandien, spalio 3-ją, prasidėjusi paroda Akademijoje šurmuliuos dar dvi dienas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai