Rūmai šaukia žemdirbių suvažiavimą ir siekia narystės LRT taryboje
2013-01-30

Kaunas. Kovo pirmoje pusėje Kaune įvyks visuotinis Lietuvos žemdirbių suvažiavimas, kurį šaukia Žemės ūkio rūmai. Vakar ŽŪR sudarė organizacinį komitetą, kuris nustatys tikslią data, vietą ir atstovavimą.

„Pribrendo reikalas susirinkti visiems Lietuvos žemdirbiams ir pasitarti svarbiausiais klausimais. Vėliau negu kovo vidurys suvažiavimo rengti neverta, o anksčiau nelabai išeina", - vakar argumentavo ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas

„Suvažiavimas turi būti šaukiamas ne dėl suvažiavimo. Jis turi duoti impulsą tolesnei veiklai! - drąsino žemdirbius Radviliškio rajono atstovas Vytautas Šlikas. - Reikia kviesti visą valdžią, tegul išgirsta žemdirbių bėdas. Ūkininkui šiandien neleidžiama nei kelio prižiūrėti, nei sniego valyti, nei daržovių mokyklai parduoti... Reikia skatinti ir remti vidutinius ir smulkiuosius žemdirbius. Juk be smulkių kraujagyslių joks organizmas nefunkcionuoja", - apie ūkininkus slegiančius suvaržymus kalbėjo žemdirbys.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Siekia tapti „Ekoagros" dalininkais

ŽŪR Ekologinės ir tausojančios aplinką gamybos komiteto pirmininkas Saulius Daniulis pateikė prezidiumui pasiūlymą siekti, kad Žemės ūkio rūmai taptų VšĮ „Ekoagros" dalininkais. Šiuo metu „Ekoagros" dalininkėmis yra Žemės ūkio ir Sveikatos ministerija. „Žemdirbiai maitina „Ekoagros", o įtakos jos veiklai neturi, todėl situaciją reikia keisti", - grindė pasiūlymą S. Daniulis. Komitetas taip pat siūlo, kad „Ekoagros" imtųsi propaguoti ekologišką ir išskirtinės kokybės produkciją.

ŽŪR prezidiumas patvirtino naujus kai kurių komitetų vadovus, pasibaigus jų pirmtakų kadencijai. Veislininkystės komiteto pirmininku patvirtintas Edvardas Gedgaudas (Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos direktorius), Arklininkystės komitetui vadovauja Stasys Svetlauskas (Vilniaus žirgyno vadovas).

Nori atstovo Lietuvos radijo ir televizijos taryboje

ŽŪR vicepirmininko Sigito Dimaičio pasiūlymu, ŽŪR kreipsis į Seimą ir Prezidentę, prašydami deleguoti žemdirbių savivaldos atstovą į LRT tarybą, kuri yra aukščiausioji Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo institucija. Savo atstovą ŽŪR nori matyti greta Lietuvos mokslo tarybos, Lietuvos švietimo tarybos, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos ir Lietuvos vyskupų konferencijos deleguotų atstovų.

Anot S. Dimaičio, nacionalinis radijas ir televizija skiria mažai laiko žemdirbių problemoms, laidas transliuoja nepatogiu laiku. Turėdami atstovą LRT taryboje, Žemės ūkio rūmai galėtų daryti įtaką LRT strategijos formavimui.

Šalina nemokius narius

Per praėjusius metus ŽŪR nariais tapo dar dvi organizacijos, o bendras narių skaičius išaugo iki 59. Tačiau ne visi nariai vykdė įsipareigojimus ir nemokėjo nario mokesčio. Vakar narystės Žemės ūkio rūmuose neteko 7 organizacijos, tarp jų Rokiškio rajono bendruomenių asociacija, Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga, Kretingos rajono žemdirbių asociacija ir kt. ŽŪR narių sumažėjo iki 52.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai