Renka draugiškiausius gamtai ūkininkus
2016-07-29

Vilnius. Javapjūtei besirengiantys šalies ūkininkai ir ūkiai raginami atsakingai tvarkyti ūkinėje veikloje susikaupiančias pakuočių atliekas ir kviečiami dalyvauti „Draugiškiausio gamtai ūkininko" konkurse.

„Šiuolaikiniuose ūkiuose kaupiasi tonos įvairių pakuočių atliekų nuo trąšų, sėklų, kitų ūkininkavimui būtinų medžiagų, taip pat plastikinės šienainio plėvelės, didmaišiai. Jei visa tai patenka į gamtą ar sąvartynus, nesuyra šimtmečiais. Todėl norime paskatinti ūkininkus laikytis gerosios ūkininkavimo praktikos, rūšiuoti atliekas, o mes jas surinksime ir pasirūpinsime jų perdirbimu", - sako bendrovės „Ekonovus" generalinis direktorius Rolandas Rutėnas.

Ūkininkams tereikia susisiekti su bendrovės „Ekonovus" užsakymų skyriumi bendru visai Lietuvai telefonu 8 630 11116 arba artimiausiu bendrovės padaliniu ir susitarti dėl jiems patogaus laiko. Įmonės atstovai atvažiuoja į ūkį, o už surinktas pakuotes atliekų turėtojui išrašo dokumentą, patvirtinantį tinkamą atliekų sutvarkymą. Jeigu pas ūkininką nuolat kaupiasi tokių pakuočių atliekos, sudaromos ilgalaikės sutartys.  

Alytaus rajono ūkininkas Mindaugas Matulionis, valdantis 520 ha dirbamos žemės ir auginantis 150 mėsinių galvijų, sako, kad ūkininkaujant iš tiesų susikaupia didžiuliai kiekiai įvairiausių atliekų, kurias jis stengiasi pirmiausia tvarkingai surūšiuoti ir perduoti atliekų tvarkytojams.  

„Elgtis kitaip net į galvą neateitų, nors rūšiavimas irgi atima laiko: nuo plastikinės šienainio plėvelės reikia atskirti rulonavimo tinklą, kuris netinka perdirbti, pasirūpinti, kad plėvelė būtų sausa. Šias atliekas perduodu atliekų vežėjams, o atidirbusius tepalus ir kitas pavojingas atliekas išvežu į tam skirtus specialius konteinerius", - pasakoja M. Matulionis.

Tačiau ne visi ūkininkai tokie pavyzdingi. Daug jų vis dar nenori tinkamai pasirūpinti pakuočių atliekomis. Pavyzdžiui, šienainio plėvelės kišamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerius arba tiesiog paliekamos prie jų.   

Bendrovė „Ekonovus" skiria dėmesio ūkininkams, kurie nori atsakingai tvarkyti jų ūkyje susidarančias atliekas. Norėdama juos paskatinti, bendrovė skelbia „Draugiškiausio gamtai ūkininko" konkursą ir ragina jame visus aktyviai dalyvauti.

Iki metų pabaigos bus išrinkti konkurso laimėtojai - draugiškiausias gamtai ūkininkas ir bendrovė. Renkant nugalėtojus bus vertinama atliekų rūšiavimo kokybė ir surinktas kiekis.

UAB „Ekonovus", MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai