Prienų rajono ūkininkai paminėjo keturias šventes
2013-12-09

Prienai. Rajono ūkininkai ir svečiai buvo pakviesti į keturgubą šventę Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Kartu su 20-ąjį kartą vykusiais geriausių rajono metų ūkininkų apdovanojimais čia buvo paminėti ir dar trys 20 metų jubiliejai, kuriuos šventė Lietuvos pieno gamintojų asociacija, Lietuvos ūkininkų sąjungos Prienų skyrius ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Prienų biuras.

Į šventę susirinkusius pasitiko Prienų rajono seniūnijų atstovai su savo gėrybėmis. Stipriais ūkininkais garsėjanti Veiverių seniūnija savo pieno ūkius, bitininkus, vilnos karšyklą pristatė vaizdo klipe. Stakliškių seniūnijos vardas jau seniai neatsiejamas nuo to paties pavadinimo „dievų gėrimo" midaus. Savos gamybos gėrybių svečiams siūlė ir Ašmintos, Pakuonio, Šilavoto, Birštono, Balbieriškio seniūnijos.

Šventę pradėjęs vakaro šeimininkas, Prienų ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Butkevičius prisiminė, kad atkūrus Lietuvos nepriklausomybę rajonas puikavosi gyvuliais, jų buvo pilnos ganyklos ir fermos. Bet liberalizavus pieno ir mėsos kainas, jos ištuštėjo, bankrutavo ne viena bendrovė. Dabar rajone yra apie 250 įvairaus dydžio ūkių. 2012 m. Prienų r. pernai buvo laikoma 14 858 galvijų, šiemet - 15 360. „Dabar nerimą kelia mėsos kaina, o požiūris į  gyvulininkystę neleidžia vystytis šiam sektoriui. O be gyvulininkystės darbo vietų kaime nesukursime", - kreipėsi tiesiai į šventėje dalyvavusį žemės ūkio ministrą M. Butkevičius. Vis dėlto jis turėjo ir kuo  pasidžiaugti - rajone tėvų ūkius perima išsilavinęs jaunimas, juos modernizuoja, kuria papildomus verslus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Martynas Butkevičius (dešinėje) žemės ūkio ministrui Vigilijui Juknai padovanojo lietuviškos duonos

Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna teigė, kad valdžia pati viena nieko nepadarys, visi pokyčiai įmanomi tik dirbant kartu. Nemažu laimėjimu jis įvardijo tai, kad su Europos Komisija pasisekė sutarti dėl papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų mokėjimo, kurios daugiausia skirtos gyvulininkystės sektoriui. O norint kompensuoti kainų svyravimą, kuris yra neišvengiamas, ministras ūkininkus skatino kurti mišrius ūkius.

Ministras taip pat pasveikino jubiliejus švenčiančių organizacijų vadovus: M. Butkevičių, Pieno gamintojų asociacijos pirmininką Joną Vilionį ir LŽŪKT Prienų biuro vadovą Saulių Kavaliauską.

Renginio „vinis" buvo geriausių Prienų rajono ūkių apdovanojimas. Šių metų pretendentai į rajono ūkininkų konkursą buvo renkami atsižvelgiant į inovacijas, vertinant gražią aplinką ir visos šeimos indėlį. Įvertinti buvo keturi geriausi ūkiai.

Metų ūkininkais išrinkti Veiverių seniūnijos ūkininkai Ovidijus ir Eligija Drūliai. Perėmęs augalininkystės ūkį iš tėvų, Ovidijus jį dar labiau patobulino. Taip pat įsigijo žirgų, avių. Sumanus ūkininkas įrengė ir šiaudų granulių cechą, įsteigė 6 darbo vietas. Granules daugiausia parduoda Vakarų rinkose.

Pasak Ovidijaus, jo giminės ūkininkavimo istorija jau skaičiuojama šimtmetį. Atkūrus šalies nepriklausomybę ir atsiradus galimybei emigruoti, jo balsas šeimos pasitarime nulėmė, kad šeima lieka gyventi Lietuvoje ir dirba žemės ūkyje. O. Drūlia tikisi, kad ateityje ūkį perims ir jo sūnūs, nes vienas jų, dar pradinukas, prieš pora dienų paskaitęs orų prognozes, susirūpinusiu balsu tėvelio paklausė: „Ar lauko darbus jau baigėme? Sniegą praneša...".

Antroji vieta atiteko jaunajam ūkininkui iš Veiverių seniūnijos Vitalijui Miklušiui, kuriam tėvai perdarvė augalininkystės ūkį. Jo dirbami laukai padarė didelį įspūdį vertinimo komisijai.

Trečiąją vietą „Metų ūkio" konkurse užėmė Stakliškių seniūnijos ūkininkai Rolandas ir Živilė Mykolaičiai, turintys pieno ūkį. Ūkį jie įkūrė grįžę gyventi iš miesto, jame dirba visa šeima. Pasak M. Butkevičiaus, kurdama ūkį šeima įdėjo daug darbo ir energijos, todėl dabar gali džiaugtis gerais rezultatais.

Ketvirtąją vietą užėmė Jonas ir Albina Marytė Vaitkūnai. „Tai nedidelis prekinis ūkinis, turintis mažai žemės. Labai skoningai sutvarkyta sodyba, širdžiai miela pas juos paviešėti, ten įgauni ramybės ir išminties. Ši šeima - pavyzdys mums visiems", - gyrė Vaitkūnus LŪS Prienų skyriaus pirmininkas.

Prienų rajono „Metų ūkio" konkurso nugalėtojai ir vertinimo komisijos nariai

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas padėkos raštus už aktyvią veiklą įteikė LŪS Prienų skyriaus nariams Gitai Astrauskienei, Rolandui Aleksandravičiui, Prienų r. pieno gamintojų asociacijos pirmininkei Saulenai Krūvelienei, LŽŪKT Vidaus audito skyriaus vadovei ir ilgametei LŪS revizorei Onutei Račkienei, taip pat S. Kavaliauskui.

Švenčiant LŪS Prienų skyriaus įkūrimo 20-metį, buvo pagerbtas pirmasis jo pirmininkas Valentinas Januševičius ir visi kiti, vadovavę skyriui.

Apie LŽŪKT Prienų biuro įsikūrimo iššūkius prieš du dešimtmečius, kai reikėjo išsikovoti vietą po saule, pasakojo pirmoji jo vadovė Onutė Račkienė. Pasak jos, tuo metu labai padėjo ištikimiausi tarnybos bičiuliai - ūkininkai.

Pirmoji LŽŪKT Prienų biuro vadovė Onutė Račkienė sveikina dabartinį vadovą Saulių Kavaliauską ir visus biuro darbuotojus

Prienų biuro darbuotojai pagerbė ištikimiausius savo klientus ir ilgiausiai bendradarbiaujančius ūkininkus. Dabartinis biuro vadovas S. Kavaliauskas teigė, kad 80 biuro klientų dirba 8 200 ha žemės, laiko 2 700 gyvulių, o produkcijos kasmet parduoda maždaug už 26,5 mln. litų.  „Tai galėtų būti visai gera agroįmonė", - pasidžiaugė S. Kavaliauskas.

Apdovanojimų teko ir geriausiems pieno ūkių savininkams, kuriuos pasveikino Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas J. Vilionis. Padėkos raštus jis įteikė Zitai Balčiukynienei, Ričardui Raguckui, Rasai Miliauskienei, Rimai Vaicekauskienei, Lionei Kreivienei ir Vidmantui Petraškai.

Geriausius ūkininkus pagerbė ir Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis

Nors keturguboje šventėje sveikinimai ir šventinės kalbos truko gana ilgai, vis dėlto nuo kasdienių darbų atitrūkusiems ūkininkams renginys neprailgo. Juk ne kasdien gali su kolegomis pabendrauti, pasidalyti žiniomis ir išgirsti, kaip sekasi kitiems.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai