Per tris dienas - 42 pranešimai
2015-01-29

Akademija (Kėdainių r.). Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro bendruomenė paskutines sausio dienas tradiciškai skiria nuveiktų darbų apžvalgai. Tradicinė konferencija prasidėjo išskirtiniu įvykiu - žemdirbiškoji inteligentija pagerbė ir įprasmino agronomo, mokslininko Petro Vasinausko atminimą.

Pasak Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktoriaus Zenono Dabkevičiaus, mokslinė ataskaitinė konferencija „Agrariniai ir miškininkystės mokslai: naujausi tyrimų rezultatai ir inovatyvūs sprendimai" Dotnuvoje rengiama 47 kartą, Sodininkystės ir daržininkystės institute Babtuose - 28 kartą, o Miškų institute Girionyse - 14 kartą.

„Per tris dienas esame pasiruošę pristatyti 42 panešimus. Kaip visada norime pateikti teorijos ir praktikos kombinacijos galimybes. Šįkart žemės ūkio mokslo darbuotojai atskleidžia savo tyrimų ir dėmesio genetikai, kadangi labai aktualus augalų kokybės klausimas. Tęsiami darbai dirvožemio pažinime, mat pastaruoju metu pastebima, kaip žemė intensyviai išnaudojama ir alinama, tad turime telktis ieškodami būdų ją maitindami. Netrūksta darbų ekologijos srityje", - konferenciją apžvelgė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro vadovas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Žemdirbystės instituto salė vos talpino konferencijos dalyvius

Pasak konferencijos dalyvių, kad derliai laukuose, soduose ir darbuose būtų užauginti nenuostolingai ir aruodai būtų pilni būtinas žemdirbių, konsultantų ir mokslininkų bendradarbiavimas. Žemės ūkio mokslininkai nedirba vien dėl mokslo, jie triūsia tam, kad jų veiklos rezultatais pasinaudoti Lietuvos žemės ūkio darbuotojai ir galėtų pasigirti ne tik ekonomiškai stabilia, bet ir augančia žemdirbyste.

Mokslininkai pastebėjo, kad šalies žemdirbiai, norintys žengti koja kojon su laikmečiu, nebijo naujovių ir yra išbandę daugybę patarimų. „Kai ūkiai susikūrė nuo nulio, net sunku buvo tikėtis tokių rezultatų, kurie šiandien pasiekiami. Tik drąsūs sprendimai veda į priekį ir ūkiams leidžia būti konkurencingiems. Kaimo žmonės priklausomi nuo daugybės faktorių. Neretai išbandymus siunčia gamta, tad žmogiškųjų klaidų reikia stengtis išvengti, kad netektų dukart dirbti to paties darbo. Smagu, kai mokslas ir verslas dirba kartu", - teigė  Z. Dabkevičius.

„Labai smagu, kad jaunimas nėra abejingas žemės ūkio mokslui ir šiandien Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre dirba 54 doktorantai. Jie gilinasi ne tik į agronomiją, bet ir chemiją, biologiją, fiziką. Panašu, kad auginame puikią jaunųjų mokslininkų kartą, kurie šauniai įsilieja į tarptautinius projektus ir savo žinias apjungę su kolegų patirtimi pasieks gerų rezultatų", - sakė Z. Dabkevičius.

Šįkart tradicinė mokslininkų konferencija prasidėjo išskirtiniu įvykiu - žemdirbiškoji inteligentija prisiminė ir pagerbė agronomo mokslininko, Žemdirbystės instituto vadovo Petro Vasinausko (1906-1995 m.) atminimą. Ant namo, kuriame nuo 1956 iki 1968 metų gyveno garsus ir daug Lietuvos kaimui nuveikęs agronomas, atidengta atminimo lenta.

Profesoriui Petrui Vasinauskui atminti skirtą lentą atidengė (iš karės) jo vaikaitė Danguolė Čukauskienė, dukra Ona Laimutė Tindžiulienė ir profesorius Vaclovas Petraitis

Namas, kuriame gyveno garsus agronomas

Z. Dabkevičiaus teigimu, reikia padėkoti Dotnuvos mokslininkų senjorų klubui, kuris pasirūpino įprasminti P. Vasinausko atminimą: „2015 metai turi daug gražių jubiliejinių sąsajų su šiuo agronomu. 1925 metais Petras Vasinauskas pradėjo studijuoti Dotnuvoje. Šįmet sukanka 50 metų, kai jis baigė vadovauti Žemdirbystės institutui."

Agronomo atminimą pagerbę mokslininkai ir artimieji prisiminė jo nueitą kelią, keliones po Lietuvą arkliu ir pastebėjo, kad jis pirmasis pradėjo kalbėti apie kurortinę žemdirbystę, kuri dabar įgavo kaimo turizmo statusą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai