Pavasarinė paroda – nepakeičiama susitikimų vieta
2013-04-04

Akademija (Kauno r.). Aštuonioliktoji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...2013" dar kartą patvirtino liaudies išmintį - ratus ruošk žiemą. Gausiausia ekspozicijos dalis - ryškiaspalvė žemės ūkio technika, išrikiuota ant sniego, atrodo išties kontrastingai, o žemdirbiai, dar nepradėję darbymečio, gali neskubėdami susipažinti su naujovėmis ir sprendimais efektyviam ūkininkavimui.

Į parodą lankytojai plūdo nuo pat ryto, todėl keliuose kaip ir kasmet susidarė automobilių spūstys. Norinčius atvykti nemokamai, nuo prekybos centro „Mega" veža specialūs autobusai.

ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas, atidarydamas parodą, pabrėžė, kad pagrindinė rengino žinia – spartus visų agarinio sektoriaus grandžių augimas: ūkininkų, verslo, mokslo. Visus parodos dalyvius ir lankytojus rektorius pakvietė apslankyti „Nemuno slėnio“ ekspoziciją.

Dojus agro 19 09 10

Parodos atidaryme dalyvavęs Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pabrėžė svarų žemės ūkio indėlį į šalies ekonomiką. Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna kalbėjo apie parodos plėtros perspektyvas, apimant ir gyvulininkystės sektorių.

Iškilmingame parodos atidaryme dalyvavo Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas (centre), žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna (kairėje), ASU rektorius Antanas Maziliauskas ir daug kitų garbių svečių

Ankstesniais metais į didžiausią šalyje pavasarinę parodą per dieną užsukdavo apie 85 tūkst. lankytojų, šiemet jų tikimasi sulaukti gerokai daugiau. Čia jie gali ne tik pasižvalgyti, bet ir nusipirkti naują traktorių, sėjamąją mašiną ar kombainą, kainuojančius nuo 50 iki 500 tūkst. litų. Ne vienam technikos pardavėjui pavyko sukirsti rankas, todėl keliolika parodos eksponatų keliaus į ūkininkų sodybas.

Paroda šiemet nuvils sodininkus ir daržininkus - nėra tradicinės lauko prekybos augalais. „Įšalas neleidžia iškasti augalų“, – paaiškino ASU Agronomijos fakulteto dekanas Viktoras Pranckietis. Parodos organizatoriai grąžino pinigus prekybininkams už rezervuotas vietas.

Rytą lankytojai pirmiausia traukė į paviljoną

Šiųmetinėje parodoje dalyvauja 313 firmų, įstaigų, organizacijų, apie 400 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Dvylikos įmonių atstovai atvyko iš Lenkijos, Danijos, Latvijos, Italijos bei Rusijos. Pernai parodoje dalyvavo 260 firmų, įstaigų, organizacijų ir apie 350 smulkiųjų gamintojų bei pardavėjų, tačiau iš užsienio atvyko 16 dalyvių.

Anot antri metai parodoje dalyvaujančios bendrovės „Syngenta" marketingo specialistės Odetos Šišlavienės, palyginti su praėjusiais metais, šiųmetėje parodoje daugiau tikslinių klientų - ūkininkai dar negali pradėti pavasario darbų, todėl gausiai vyksta į parodą. Antri metai parodoje dalyvaujanti bendrovė lankytojams pristato augalų apsaugos produktus ir sėklas (kukurūzų, rapsų, miežių, daržovių).

Susitikimui su klientais ruošiasi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos kolektyvas

Penktadalis „Ką pasėsi... 2013" dalyvių - naujokai. Tarp jų daugiausia statybų paslaugas teikiančių bendrovių. Parodos organizatoriai džiaugiasi tokia tendencija - jei statybininkai dairosi į kaimą, vadinasi, jis atsigauna.

Augalų apsaugos priemonėmis ir trąšomis prekiaujanti bendrovė „Kustodija" yra dalyvavusi visose ligšiolinėse pavasarinėse parodose. Įmonės atstovai šiųmetę parodą išskiria dėl dalyvių gausos ir parodos stendų kokybės, dizaino, estetikos. „Kadaise paroda buvo ir sutarčių pasirašymo vieta, dabar ji labiau kaip pavasario pranašas - startas ir rimtų darbų pradžia, galimybė susitikti su savo klientais. Nėra kitos tokios vietos, kur per vieną dieną galima būtų susitikti ir pabendrauti su šimtais klientų", - sako „Kustodijos" komercijos direktorius Remigijus Peleckis.

Pasak „Kustodijos" komercijos direktoriaus Remigijaus Peleckio, pagrindinis dalyvių tikslas - susitikti su klientais

Naujausias technologijas parodoje pristato fermų įrangą ir produktus gyvulininkystei siūlančios firmos. „DeLaval" stende ūkininkavimo patirtimi apie robotizuotos fermos darbą ir melžiamų karvių bandos valdymą naudojant inovatyvias technologijas su lankytojais dalijosi didžiausios Lietuvoje ir Latvijoje robotizuotos fermos savininkai Vaidutė ir Vytautas Stankevičiai.

Pagrindinė šiųmetės parodos rėmėja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, pažyminti veiklos 20-metį, kviečia ne tik apsilankyti jos erdviame stende, gauti kompetentingų konsultacijų, bet ir dalyvauti nuotaikingoje fotosesijoje „LŽŪKT ir draugai". Pirmieji LŽŪKT stende apsilankė Seimo Pirmininkas ir žemės ūkio ministras, kurie parašė savo palinkėjimus Tarnybai.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas ir žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna rašo palinkėjimus LŽŪKT

Vos kelioms valandoms praėjus, sieną jau puošė nuotraukų galerija. Jų herojai, nusikabinę savo portretus, vietoj jų įrašo nuoširdžius ar šmaikščius linkėjimus LŽŪK tarnybai.

Tradicinis renginys truks tris dienas, iki šeštadienio vakaro.

MŪ inf.

DAUGIAU PARODOS NUOTRAUKŲ RASITE ČIA

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai