Pagaminta Lietuvoje - jau reiškia kokybės ženklą (fotogalerija)
2013-10-04

Kaunas. Kauno rajone šurmuliuojant miško, medžioklės ir aplinkos parodai „Sprendimų ratas", Kaunas pakvietė į 5-ąją parodą „Rinkis prekę lietuvišką 2013". Čia savo naujausius savo naujausią produkciją lankytojams pristato rekordinis dalyvių skaičius - 120 gamintojų, kurių šiemet 38 proc. daugiau nei pernai.

Parodoje „Rinkis prekę lietuvišką" dalyvauja įmonės, atstovaujančios įvairioms pramonės šakoms: maisto, lengvajai, kosmetikos ir buitinės chemijos, statybos. UAB „Ekspozicijų centras" generalinis direktorius Erikas Piskunovas teigė, kad užrašas „pagaminta Lietuvoje" jau tapo tam tikru kokybės ženklu.

Šiemet pirmą kartą geriausiems parodoje pristatytiems visų keturių kategorijų produktams buvo skirti parodos medaliai.

Maisto pramonės kategorijoje laureatais paskelbti AB „Žemaitijos pienas" ekologinis jogurtas „Dobilas" su vanile, UAB „Česlovo vynas" natūralus aviečių vynas, Bagaslaviškio pieninės natūrali varškės užtepėlė su krapais ir kiti.

Bagaslaviškio pieninė pateko tarp parodos laureatų

Lengvosios pramonės komisijos pirmininkė dr. Aušra Abraitienė teigė, kad buvo nelengva išrinkti geriausius, nes pasirinkimas buvo itin platus. Vienas įdomesnių naujų kūrinių - ilgaauliai veltiniai batai moterims, beje, pavadinti angliškai „my feltboots", kuriuos gamina bendrovė „Diversus LT". Apdovanojimus gavo Amatų ir menų centras „Naujoji sirena", bendrovė „Pakaita" ir kitos.

Lietuviški veltiniai anglišku pavadinimu

„Lietuvos pramonė ir verslas traukia Lietuvą, o jūs, parodos dalyviai, esate to garvežio vagonai. Ir vagonų kasmet didėja - šiemet net visu trečdaliu jūsų daugiau. Tad kitais metais ši salė vargu ar sutalpins visus norinčius", - apie augančią parodą kalbėjo Kauno rajono mero pavaduotojas Petras Mikelionis.

Vienas parodos organizatorių, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas ir Vykdomosios direkcijos generalinis direktorius dr. Gediminas Rainys akcentavo, kad savo pasiekimais gamintojai lenkia šalies ūkio augimo tempą. Ir pažadėjo stengtis, kad būtų geresnė verslo aplinka ir vietinė, ir tarptautinė.

„Lietuviška prekė yra kokybiška ir šiek tiek geresnė nei pagaminta kitose šalyse. Mes naudojame analogiškas technologijas, įrengimus, o mūsų darbuotojai - tikrai ne blogesni. Visi stebisi mūsų kokybiška darbo jėga", - kalbėjo Kauno krašto pramoninkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Jonas Guzavičius.

Parodos organizatoriai ir svečiai perkirpo simbolinę parodos juostelę

Lankytojai galėjo rinktis plataus asortimento lietuviškas prekes - maistą, gėrimus, drabužius, veltinius batus, kosmetiką ir buitinę chemiją, šildymo katilus, statybos reikmenis ir kitas. Savo produkciją pristatė kelios naujos Kauno rajono įmonės - viena jų augina šamus, kita gamina rankų darbo ledinukus su viduje atspaustais įvairiais logotipais. Parodoje pristatytas ir naujas lietuviškas indų ploviklis su probiotikais, gavęs apdovanojimą buitinės chemijos kategorijoje, taip pat Vilkaviškyje pagamintas statybinis glaistas ir klijai, sulaukę įvertinimo statybos pramonės konkurse.

Naujas lietuviškas indų ploviklis su probiotikaisaujas lietuviškas indų ploviklis su probiotikais

Parodoje tikimasi sulaukti apie 30 tūkst. lankytojų - tiek jų apsilanko kiekvienais metais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai