Naujovės: ir nuo vagių saugantis kuro dangtelis, ir elektra varomas krautuvas
2014-11-27

Herningas. Danijoje šią savaitę vyksta didžiausia Šiaurės Europos žemės ūkio paroda „Agromek". Nors dydžiu „Agromek" neprilygsta didžiausioms Europos parodoms, tačiau turi savo nišą ir yra svarbi ūkininkų ir žemės ūkio pramonės atstovų susitikimo vieta. Svarbiausias parodos įvykis - geriausiųjų naujų produktų apdovanojimai.

Iš kelių šimtų parodai pristatytų naujų gaminių „Agromek" apdovanojimai įteikti tik septyniems iš jų keturiose kategorijose. Kiekvienos kategorijos vertinimo komitetą sudarė ūkininkai ir tos srities profesionalai. Vertinant labiausiai buvo atsižvelgiama į naujovės praktinę reikšmę.

Lauko darbų kategorijoje apdovanojimus laimėjo trys bendrovės: „Grene Danmark A/S", „Dal-Bo A/S" ir „Geoteam A/S".

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Grene Danmark A/S" apdovanojimą gavo už dyzelino bako dangtelį „Spy Cap", kuris apsaugo nuo kuro vagystės iš traktorių, krautuvų ar kombainų. Apdovanojimo komitetas pabrėžė, kad šis bako dangtelis bus naudingas daugeliui ūkininkų.

Traktoriaus kuro bako dangtelis gali būti lengvai pakeistas „dangteliu sekliu" ir prijungtas prie traktoriaus rago ir žibintų. Neteisėtai atidarius kuro baką pasigirs tarsi žadintuvo garsas, kuris iškart atkreips dėmesį. Be to, aliarmo atveju sistema atsiųs SMS žinutę į ūkininko ar kitų atsakingų asmenų telefoną.

Spy Cap apsaugo nuo kuro vagystės iš traktorių, krautuvų ar kombainų

Agromek apdovanojimą pelnė „Dal-Bo A/S" sukurtas itin stiprus volo žiedas. Snaigės („Snowflake") dizaino naujasis Kembridžo volo žiedas yra šešis kartus stipresnis, palyginti su ankstesnių žiedų stiprumu.

Apdovanojimo komitetas pabrėžė, kad volo žiedo ilgaamžiškumas ūkininkams padės sutaupyti, nes nereikės keisti dažnai sulaužomų volo žiedų. Gamintojai mano, kad gaminys turi didelį potencialą tų užsienio šalių rinkose, kurių laukuose yra daugiau akmenų negu Danijoje. „Snowflake" ritininių žiedų skersmuo yra tik iki 65 cm.

Naujasis „Snowflake" volo žiedas yra daug stipresnis už kitus

„Geoteam A/S" pagamino fiksuotą droną „UXS Drone", kuris gali skristi 80 km/h ir 750 m aukštyje. Vieno skrydžio metu, kuris trunka maždaug iki 50 minučių, naujasis aparatas gali apžiūrėti iki 1 000 ha. Pasėlių būklė užfiksuojama su infraraudonųjų spindulių (NIR) kamera, kuri ir buvo sukurta žemės ūkiui. Skrendant maždaug 100 m aukštyje, aparato rodmenys gali būti itin ryškūs ir labai tikslūs.

Nesudėtingos konstrukcijos „UXS Drone" gali būti naudojamas ir lauko žemėlapiams sudaryti, įvertinant melioracijos būklę, taip pat miškininkystės darbams ar nustatant pasėlių žalos dydį

Gyvulininkystės kategorijoje apdovanojimas atiteko „Stenderup Maskiner A/S" sukurtam pašarų maišytuvui-dalytuvui „Trioliet" - tai naujas trijų pakopų pavarų sistemos pašarų maišytuvas. Apdovanojimą skyrusiame komitete buvo galvijų trijų ūkių savininkai, kurių teigimu, šviesi ateitis nusimato tik tiems pieno gamintojams, kurie sugebės kokybišką pieną pagaminti įmanomai mažiausiomis sąnaudomis. Todėl reikia mašinų, kurios būtų ir efektyvios, ir sąlyginai nebrangios. Todėl jie pasirinko „Trioliet".

Trijų pakopų pavarų dėžė užtikrina trumpesnį maišymo laiką, o tai, gamintojų teigimu, leis sutaupyti maždaug 20 proc. kuro, palyginti su kitais maišytuvais.

„Trioliet" - tai naujas trijų pakopų pavarų sistemos pašarų maišytuvas

Du apdovanojimai Kiaulininkystės produktų kategorijoje už kiaulių šėrimo sistemų inovacijas skirti kompanijoms „Vissing Agro" ir „Skiold A/S".

„Vissing Agro" sukurtas savitarnos ir pašaro dozavimo derinys paršavedėms palengvina mažų grupių šėrimą. Ši sistema yra saugi, lengvai įdiegiama, reikalaja mažos priežiūros ir yra gana paprasta naudoti.

Manoma, kad jaunos paršavedės lengvai įpras prie naujos sistemos

„Pigsaver" koncepcija grindžiama tuo, kad naujai sukurta „Skiold A/S" paršelių šėrimo sistema kartu su kasdieniu valdymu padeda ūkininkams mažinti paršelių mirtingumą žindymo laikotarpiu. Sistema moko paršelius greičiau pradėti ėsti patiems, užtikrinant sklandų ir saugų nujunkymą.

„Pigsaver" leidžia tiekti mažas porcijas daug kartų per dieną. Apdovanojimo komitetas tikisi, kad paršeliai tokiu būdu suės daugiau pašarų, todėl gerės priesvoriai ir sveikatingumas.

Pažymima, kad „Pigsaver" yra labai paprasta sistema, kuri gali būti įdiegta į visas šėrimo sistemas daugelyje ūkių

„Agromek" apdovanojimą (kategorija „Kiti produktai") gavo „Stemas Maskinsalg A/S" už elektra varomą krautuvą „Weidemann". Jis itin tinka naudoti patalpose, nes neišskiria išmetamųjų dujų ir nekelia triukšmo. Su pilnai įkrauta baterija krautuvas be perstojo gali veikti dvi valandas.

Elektra varomas krautuvas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai