Meistriškumą demonstruoja melžėjai
2013-09-18

Kretinga. Tęsiasi švietėjiškas respublikinis renginys „Geriausi melžėjai 2013" - rugsėjo 19 d. melžėjų varžytuvės numatytos Kauno rajone, o nugalėtojai Kretingos rajone paaiškėjo antradienį.

Kartu su keturiomis moterimis varžėsi ir vienas vyras. Geriausia Kretingos rajono melžėja pripažinta ūkininkė Alina Butkevičienė iš Darbėnų seniūnijos. Josifo Taco melžimo mokymo centro organizuojamą renginį į savo valdas įsileido Stropelių kaimo ūkininkas Antanas Duoblys, rajonines varžybas surengė šio rajono Žemės ūkio skyrius, padedamas Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kretingos biuro.

Pirmosios vietos laimėtoja ūkininkė Alina Butkevičienė iš Darbėnų seniūnijos

LYTAGRA 19 07 04 mob

Melžimo mokymo centro vadovas ir vertinimo komisijos pirmininkas Saulius Tušas pripažino, kad nebūta lygiaverčių varžovių, vienos jau dalyvavusios panašiuose renginiuose, kitos dalyvavo pirmą kartą. Štai A. Butkevičienė yra buvusi ne tik geriausia rajone, bet ir šalyje užėmusi pirmąją vietą.

„Nuo 2006 m. respublikines varžybas organizuojame taip, kad pirmiausia varžytuvės vyksta rajonuose, o pagal jų pasiektus rezultatus išaiškiname geriausius šalyje. Dalyvių meistriškumui įtakos turi ir tai, ar dažnai tokios varžybos rajonuose rengiamos. Yra savivaldybių, kurie jas organizuoja kasmet, pavyzdžiui, Ukmergės rajonas, Pagėgių savivaldybė. Kretingoje varžybų būta prieš penkerius metus, šiandieninėse - akivaizdus atotrūkis tarp pirmosios ir paskutinės vietos. Nepaisant to, nugalėtojos A. Butkevičienės rezultatas pagal dabartinę situaciją gali pretenduoti į Lietuvos geriausiųjų dešimtuką, - sakė S. Tušas.

Antrąją vietą Kretingos r. melžėjų varžytuvėse laimėjo Lina Stonkuvienė iš Romualdo Karazino ūkio, trečiąją - Janina Mačiulienė, atstovavusi Mindaugo Narvilo ūkiui.

Suvedus rezultatatus, paaiškės varžytuvių nugalėtojai

Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė pripažįsta, kad rengiant tokias varžybas nėra lengva prikalbinti ūkininką, sutinkantį įsileisti pas save gausų svetimų žmonių būrį. „Ne paslaptis, kad tokios stresinės situacijos traumuoja karves, reikia nemažai laiko, kol jų produktyvumas atsistato. Tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl varžybas savo rajone rengiame retai. Sunku prikalbinti atvykti ir varžybų dalyves", - sakė skyriaus vedėja.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai