Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Renginiai
Mažeikiuose apdovanoti geriausi rajono ūkiai

Mažeikiai. Konkurso „Metų ūkis 2023“ nugalėtojais Mažeikių rajone tapo Kotryna ir Laisvūnas Aušrai, puoselėjantys šilauogių, moliūgų ir bulvių ūkį.

Pasak Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Mažeikių skyriaus pirmininko Eligijaus Pocevičiaus, šiemet nugalėtojus rinko ne keletas, o daugiau nei 1 200 žmonių.

„Šis konkursas ypatingas, nes daug ką pakeitėme, daug ko atsisakėme, kai ką įdiegėme naujo. Džiugu, kad visi galime susirinkti“, – sakė E. Pocevičius ir dėkojo LŪS Mažeikių skyriaus valdybai už skirtą laiką prisidedant prie šventės organizavimo.

Bioversija m7 2024 02 22

Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė džiaugėsi nuoširdžiu ir artimu bendravimu su rajono žemdirbiais. „Kad ūkininkai yra šilti, nuoširdūs ir savo kraštą mylintys žmonės, kurie tai įrodo savo darbais, pajutau ir aš, pradėjusi eiti merės pareigas.

Sulaukiau Ūkininkų sąjungos atstovų, šiltų žmonių, pašnekesių apie problemas ir džiugius dalykus. Bet svarbiausia, kad užmegztas šiltas ir žmogiškas ryšys“, – pabrėžė merė.

O štai šventėje dalyvavęs Seimo narys ir ūkininkas Valius Ąžuolas ragino padėti ūkininkams ir nekišti jiems pagalių į ratus.

„Labai dažnai verslo atstovai, atėję pas politikus, sako – jeigu negalite padėti, tai bent jau netrukdykite. Taip galėtų pasakyti ir žemdirbiai“, – kalbėjo V. Ąžuolas, kuris linkėjo ūkininkams ir  toliau nepasiduoti, būti ištvermingiems, kantriems.

O kad Mažeikių rajono ūkininkai kantrūs ir turi tvirtą poziciją, patikino ir LŪS vicepirmininkas Ignas Hofmanas: „Žemaičiai tikrai kieti žmonės – gyvena prie Latvijos sienos, bet priverčia krūpčioti Vilniuje dirbančią Žemės ūkio ministeriją.“

Šventėje buvo ir daugiau garbių svečių. Žemdirbius taip pat sveikino Mažeikių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Salatka, Seimo narė Laima Nagienė, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė, žemės ūkio bendrovių atstovai, taip pat redakcijos „Mano ūkis“ atstovai, kurie paskelbė Mažeikių r. ūkininką Audrių Vanagą Metų žmogumi.

Audrių Vanagą Metų žmogumi per šventę paskelbė žurnalo „Mano ūkis“ vyr. redaktorius Viktoras Trofimišinas ir portalo manoūkis.lt redaktorė Eulalija Jonuškienė. Pauliaus Giedraičio nuotr.

Ant scenos pasveikinti Mažeikių rajono žemdirbių žengė ir gretimų rajonų (Akmenės, Telšių, Kelmės) LŪS skyrių pirmininkai Gražina Gauronskienė, Zita Dargienė ir Martynas Puidokas.

„Noriu pasidžiaugti, kad nenutrūksta gija ir konkursas „Metų ūkis“ organizuojamas jau 30 metų. (...) Didžiuokitės, kad Ūkininkų sąjunga išlaiko tradicijas“, – ragino Z. Dargienė.

„Pasakysiu trumpai – Mažeikiai, taip ir toliau!“ – pridūrė M. Puidokas.

Konkurso laimėtojai

Geriausiu Mažeikių rajono ūkiu išrinktas Kotrynos ir Laisvūno Aušrų ūkis. Jiedu susipažino studijuodami, Kotryna studijavo agronomiją ir sumaniąją gyvulininkystę, o Laisvūnas – žemės ūkio inžineriją ir vadybą.

Sukūrę šeimą nusprendė ūkininkauti. Augina 4 ha šilauogių, 2 ha moliūgų ir neseniai pradėjo auginti bulves.

Pirmosios vietos laimėtojai – Kotryna ir Laisvūnas Aušrai

Savo ūkyje užaugintomis gėrybėmis prekiauja savitarnos kioskelyje. Ūkininkai nežino, kuria linkme ateityje gali pasisukti ūkininkavimas, nes, pasak jų, rinka dažnai padiktuoja, kurią kultūrą auginti.

Antrąją vietą užėmė Kristina ir Vytautas Biekštai, auginantys žiemines ir vasarines grūdines kultūras, rapsus, ankštines kultūras, turintys mėsinių galvijų.

V. Biekštas pradėjo ūkininkauti 2008 m. su 40 ha žemės, o žmona – 2016-aisiais. Šiuo metu kartu dirba daugiau kaip 200 ha žemės, augina žiemines ir vasarines grūdines kultūras, rapsus ir ankštines kultūras. Ūkyje taip pat yra ganyklų ir pievų, nes auginami mėsiniai galvijai.

Antrosios vietos laimėtojai – Kristina ir Vytautas Biekštai

Taiko neariminę žemės dirbimo technologiją, ateityje siekia pereiti prie nulinio žemės dirbimo. Taip pat taiko sėjomainą, augina tarpinius augalus.

Kristina ir Vytautas – aktyvūs visuomenininkai, dalyvauja bendruomenės veikloje. Nuo 2021 m. Kristina yra Skuodiškių kaimo bendruomenės pirmininkė.

Trečioji vieta atiteko Tomui Intai, baigusiam mechanikos inžinerijos studijas ir po studijų (2015 m.) įkūrusiam gyvulininkystės ūkį Ritinės kaime.

Iš pradžių T. Inta įsigijo pieninių buliukų ir telyčaičių auginimui. Po dviejų ūkininkavimo metų nusipirko veršingų angusų veislės telyčių.

Trečiosios vietos laimėtojas – Tomas Inta (viduryje)

Vėliau išsinuomojo papildomai dirbamos žemės, o padidėjus žemės plotams nusprendė kurti mišrų ūkį. Augino javus pašarui gyvuliams ir likusį derlių parduodavo.

Naudoja išmaniąsias technologijas: navigacinę sistemą, dirba su laukų žemėlapiais.
Šiuo metu ūkyje yra 75 mėsiniai galvijai ir 146 ha žemės. Po darbymečio, šaltuoju metų laiku vienas iš pomėgių – medžioklė, atsiradus daugiau laisvo laiko, Tomas padeda savo kaimo bendruomenei.

Šiemet Mažeikių rajone geriausių ūkių trejetukas rinktas iš keturių ūkių, todėl renginyje simboliškai pagerbti irOksana bei Viktoras Mockai, pelnę ketvirtąją vietą.

Oksana ir Viktoras Mockai

Šeima ūkininkauti pradėjo 2009 m., pasirinko grūdinių, ankštinių ir aliejinių kultūrų auginimą. Šiuo metu dirba 190 hektarų. Oksana ir Viktoras dalyvauja seminaruose, mokymuose, bendrauja su kitais seniūnijos ir rajono ūkininkais.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos