Lietuviškų prekių paroda masina rekordais
2014-10-09

Vilnius/Kaunas. Kaune vyksiančioje parodoje „Rinkis prekę lietuvišką" bus siekiama rekordo - lankytojai matys neįprasto dydžio verpstės formos Vienybės medį, sukurtą iš lietuviškų vaisių ir daržovių.

„Apie lietuvišką standartą esame girdėję ne kartą, tikrai galime didžiuotis vietinių produktų kokybe. Todėl labai svarbu informuoti žmones, kad yra tikrai gausus produktų pasirinkimas ir kiekvienas vartotojas gali pasirinkti tai, kas šviežia, skanų ir kokybišką. Galime tikrai pasikliauti savo kraštu", - kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Žemės ūkio ministerija parodoje „Rinkis prekę lietuvišką" žada lankytojams sukurti rekordinį Vienybės medį. Jis bus komponuojamas iš lietuviškų daržo augalų. Lietuvių ūkiuose buvo kruopščiai parinkta kiekviena daržovė ir salotų lapai tam, kad savo forma ir spalvomis atspindėtų tautinius raštus. Ant specialiai pagamintos 4 m aukščio verpstės formos konstrukcijos bus formuojami lietuvių tautai gerai atpažįstami žemės, gyvybės, amžinybės ir vienybės simboliai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Šią idėją padės įgyvendinti Kauno kolegijos studentai bei dėstytojai. „Vienybės medis - tai vienas iš svarbiausių ir gražiausių mūsų kultūros simbolių.  Jis įamžina tuos žmones, kurie tikėjo vienybe, kurie dirbo, kurie nepabijojo priespaudos, pažeminimo tikėjo, buvimu laisva tauta, laisva valstybe. Nutarėme apie tai priminti dar kartą, juolab, kad ir parodos pavadinimas primena apie lietuviškumą", - kalbėjo Inga Valentinienė, Kauno kolegijos Pramoninių technologijų ir dizaino katedros vedėja.

„Šiandien visi turime būti vieningi, padėti vieni kitiems auginti savo kraštą. Juk dirbdami išvien ir remdami vieni kitus tikrai galime tikėtis geresnės ateities Lietuvai. Vienybės medis, kuris iškils parodoje, kaip tik tai ir simbolizuoja", - sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.  

Akmeninis 9 metrų „Vienybės medis" arba „Verpstė" stovi Vilniuje.Skulptūra pastatyta Vingio parke, kuriame vyko Dainų šventė bei Sąjūdžio mitingai.

Vienybės medį  sukomponuotą iš maisto, galima bus pamatyti Kaune, Žalgirio arenoje, parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2014" jau spalio 10 d. 10 val. Žemės ūkio ministerijos stende.

***

Šeštojoje parodoje produkcijos naujienas pristatys apie 140 dalyvių, t. y. 15 proc. daugiau negu praėjusiais metais. Pagrindinis parodos tikslas - lankytojams parodyti Lietuvoje gaminamus produktus, skatinant jų vartojimą bei padėti vietiniams gamintojams išplėsti savo eksporto rinkas.

Pagal ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai