Lietuviai „Žaliosios savaitės" svečius viliojo ir subtiliu skoniu
2012-01-23

Berlynas, sausio 23 d. Dėl vienos didžiausių maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodos „Žalioji savaitė" lankytojų dėmesio šalių atstovai kaunasi skoniais, kvapais ir reginiais. Ryškiaspalviais stendais rėkiančioje minioje Lietuvos stendas išsiskiria subtilumu.  "Penktadienį trijų Baltijos šalių žemės ūkio ministrai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai pasirašė komunikatą dėl bendros derybinės pozicijos planuojant BŽŪP", - naujienomis dalijasi ministras Kazys Starkevičius (nuotr.).

Parodos lankytojų akis džiugina įvairiaspalvės dekoracijos ir tautiniais rūbais pasipuošusios dalyvės. Ausis bandoma užburti tradicine nacionaline muzika.

Tokioje įvairiaspalvėje minioje lengva „ištirpti", todėl kiekvienos šalies atstovai savaip bando prikaustyti dėmesį. Kartais net persistengdami. Rėkiančių spalvų rūbais ir ultravakariniu makiažu sukurtas ukrainiečių įvaizdis parodos lankytojų neįkvėpė - penktadienį perpiet jų užeiga buvo pustuštė.

Ryškiaspalviais stendais dėl dėmesio besikaunančioje minioje subtilumu išsiskiria lietuvių stendas. Iš medinių rąstelių suręstas stendas su jame esančia užeiga artimi ne tik lietuvio akiai. „Jūsų šalies stendas labai gero skonio", - bičiulių iš užsienio pastebėjimai apie lietuvišką maistą ir interjerą žadina pasididžiavimą.

Parodoje Berlyne pristatoma ir lietuviška duona

Lietuvos stendo lankytojų receptorius šiemet ketvirtą kartą džiugina Audronės Žilienės ekologinio ūkio produkcija. Ūkininkė į parodą kasmet vežasi apie 0,5 tonos 8 rūšių gaminių. Parsivežti atgal beveik netenka, tik prieš parodos pabaigą kiek sumažina kainą.

Šiemet ūkininkė į parodą pirmą kartą vežėsi skilandžių. 20 skilandžių brandinta kone nuo pernykštės „Žaliosios savaitės" - 8 mėnesius. Parodą pasiekę 7 skilandžiai nuo prekystalio „ištirpo" jau per pirmąjį parodos pusdienį. Vokiečiai nepagailėjo už kilogramą lietuviško skilandžio iš piniginės traukti po 150 Lt. Lietuviška produkcija vertinama visoje Europoje ir už jos ribų - parodos metu A. Žilienė sulaukia nemažai pasiūlymų dėl produkcijos eksporto. Antrąją parodos dieną ji derėjosi dėl 3 t produkcijos eksporto į Rusiją.

Audronė Žilienė įsitikinusi, kad dalyvauti tarptautinėje parodoje - naudinga

A. Žilienė į parodą sako važiuojanti ne tik savo produkcijos pristatyti, bet ir pasidomėti, ką gamina kitų šalių ūkininkai, kaip skiriasi ir keičiasi mėsos gaminiai įvairiose šalyse. Ūkininkė lanko kitų šalių stendus, dalyvauja degustacijose. Ji pastebi, kad skiriasi ne tik vartojami prieskoniai, bet ir gaminių „chemizacijos" laipsnis. A. Žilienė apgailestauja, kad parodoje pristatomi ir produktai, neturintys nieko bendro su „žalumu", natūralumu - prifarširuoti priedų. Tačiau tai bendro įspūdžio ūkininkei negadina - kitąmet ji vėl mielai dalyvautų.

Subtiliai ir išradingai pristatoma mūsų šalies virtuve džiaugiasi ir Lietuvos žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius: „Lietuvos ekspozicijoje surinkta tai, ką mes turime geriausio. Daugelis dalyvių čia važiuoja jau nebe pirmus metus. Šimtus tūkstančių lankytojų į parodą vilioja galimybė prisiragauti produkcijos iš viso pasaulio. Man labai malonu, kad daugybė žmonių sustoja prie mūsų stendo ir paragauja gaminių, kuriais didžiuojasi mūsų nacionalinė virtuvė."Ministras Kazys Starkevičius dairytis po kitų šalių stendus neturi daug laiko - į parodą sugužėję įvairių šalių žemės ūkio strategai aktyviai naudojasi proga pasidalinti patirtimi ir nuogąstavimais dėl ateities.

„Paroda „Žalioji savaitė" rodo naujausias tendencijas, kuria kryptimi juda pasaulio žemės ūkis: tiek podiumo diskusijose, tiek individualiuose susitikimuose. Pats aktualiausias klausimas mūsų ir visos ES ūkininkams - kokia iki 2020 m. bus BŽŪP. Esu dėkingas ūkininkams, kad bendromis pastangomis pasiekėme tai, ką šiandien turime, tačiau esminis klausimas, kas bus toliau. Penktadienį nutiko istorinis įvykis, kurį palyginčiau su Baltijos keliu, nes mes ir toliau rodome Baltijos šalių vienybę - trijų Baltijos šalių žemės ūkio ministrai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai pasirašė komunikatą dėl bendros derybinės pozicijos planuojant BŽŪP", - naujienomis dalijasi ministras.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai