Lietuvai „Žaliosios savaitės“ parodoje atstovavo ir senbuviai, ir naujokai
2014-01-17

Berlynas. Viena seniausių ir populiariausių  pasaulyje žemės ūkio, maisto bei sodininkystės paroda „Žalioji savaitė" („Grüne Woche") šiandien 79-ąjį kartą atveria duris Berlyno parodų centre. Garsioji paroda ir šiemet pagerino dalyvių bei šalių rekordą, o jos partnere tapo Estija. Lietuva „Žaliojoje savaitėje" dalyvaus dvyliktus metus iš eilės.

Organizatoriai skelbia, kad į parodą atvyko 1 650 dalyvių iš 70 pasaulio šalių. Praėjusiais metais jų atitinkamai buvo 1 630 ir 67. Ekspozicijos užima 124 tūkst. kv2 mplotą (pernai - 115 tūkst. kv2 m).Visi šie skaičiai - nauji parodos rekordai. 2014 metų parodos šūkis - „Nuostabiai įvairu" (angl. „Wonderfully different"). Parodoje bus demonstruojama maždaug 100 tūkst. pavadinimų maisto iš viso pasaulio, 10 tūkst. naminių gyvūnų ir gyvulių, apie 30 tūkst. augalų - tokie skaičiai jau įprasti vienai didžiausių pasaulio parodų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Žaliosios savaitės" parodoje demonstruojama tūkstančiai įvairiausių  augalų

Į Berlyną atvyks 70 žemės ūkio ministrų iš viso pasaulio, taip pat žemės ūkio ir maisto pramonės atstovai. Čia bus surengta daugybė tarpvalstybinių susitikimų, per 300 konferencijų, seminarų, forumų. Pagrindiniu ir didžiausiu įvardijamas tris dienas truksiantis pasaulinis Maisto ir žemės ūkio forumas.

Oficialiuose renginiuose dalyvaus ir Lietuvos žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna. Jo darbotvarkėje numatyta daug susitikimų su užsienio šalių kolegomis, ministras dalyvaus Maisto ir žemės ūkio forumo podiumo diskusijoje, žemės ūkio viršūnių konferencijoje.

Lietuvos ekspozicijoje maisto produktus bei tautinį paveldą, kaip ir kasmet, pristatys ir nuolatiniai „Žaliosios savaitės" dalyviai, ir naujokai. Labiausiai patyrusi iš dalyvių - Raseinių rajono ūkininkė Audronė Žilienė, kuri savo ūkio ekologinius mėsos gaminius į Berlyną atvežė dešimtą kartą. Praėjusiais metais didelio populiarumo sulaukė rūkyti lašiniai, o šiemet A. Žilienė parodos lankytojams specialiai ruošė skilandžius. Šie skilandžiai yra ženklinami specialiu ES ženklu kaip „Garantuotas tradicinis gaminys".

Ekologiškai ūkininkaujanti Audronė Žilienė  - parodos senbuvė

Rūkytus, vytintus bei sūdytus mėsos gaminius taip pat pristatys bendrovė „Skaistės mėsa". UAB „Obuolių namai" vaišins natūraliomis sultimis, kurių gamybai nenaudojamas cukrus, o bitininkas Erikas Augustinavičius - įvairių rūšių medumi ir jo mišiniais. Ne pirmą kartą parodoje dalyvaus ir alų verdanti Antano Grigonio individuali įmonė.

Kaip ir praėjusiais metais, Lietuvos kaimo turizmo asociacija parodos lankytojus kvies pasisvečiuoti mūsų šalyje. Lietuvišką stendą paįvairins tautodailininkės: šiaudinius sodus, žvaigždes, eglutės žaisliukus, popieriaus karpinių paveikslus demonstruos Roma Gudaitienė, verbas - Agata Granicka, puošybos detales - Ramutė Kraujalienė. Lietuviškų patiekalų tradiciškai bus galima paragauti „Bernelių užeigoje".

Lietuvos eksportuotojų ekspozicijoje bus eksponuojami bendrovių „Pieno žvaigždės", „Žemaitijos pienas", „Marijampolės pieno konservai", „Agrovet", „Krekenavos agrofirma", „Biovela" ir saldainių fabriko „Rūta" gaminiai.

„Žaliosios savaitės" parodos partnere tapusi Estija rengia didžiausią nuo 1994 m., kai pirmą kartą joje dalyvavo, ekspoziciją. Estai lankytojus kasdien vilios vis kita tema - maisto (gurmanams netgi žadama patiekti lokio mėsos), gėrimų, turizmo, informacinių technologijų, kurios gali pasitarnauti šiuolaikiniams ūkininkams.

Berlynas pasaulio žemės ūkio sostine bus iki sausio 26-osios. Joje tikimasi sulaukti per 400 tūkst. lankytojų iš Vokietijos ir užsienio šalių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai