Kinija kviečia eksportuoti lietuviškus produktus
2018-05-25

Vilnius. Norėdami daugiau prekių eksportuoti į Kiniją, Lietuvos gamintojai turėtų susitikti su kinais ir supažindinti su savo produkcija, sako Kinijos žemės ūkio ministras Hanas Čangfu (Han Changfu).

„Norėčiau pakviesti Lietuvos verslininkus apsilankyti Kinijoje ir tiesiog pristatyti savo puikius žemės ūkio produktus“, – spaudos konferencijoje po Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių žemės ūkio ministrų forumo „16+1“ Vilniuje sakė H. Čangfu (nuotraukoje viršuje).

Jis teigė skatinantis Lietuvą eksportuoti produktus į Kiniją. „Raginu Lietuvą eksportuoti savo puikius kokybiškus žemės ūkio produktus į Kiniją. Aš manau, kad pagrindinis dalykas, plėtojant santykius, yra tarpusavio supratimas, todėl, manau, pirmiausia, turime atsiverti, suprasti vieni kitus. Taip pat skatinti tarpasmeninius ryšius“, – teigė H. Čangfu.

Leidimus eksportuoti jautieną ir jos produktus į Kiniją Lietuva turėtų gauti  jau birželį, sako žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

„Artimiausiu metu tikimės gauti Kinijos leidimus importuoti savo jautieną. Šiuo metu jų agentūros atlieka tyrimus. Tikimės, kad birželio mėnesį mums tie leidimai bus suteikti“, – spaudos konferencijoje po Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių žemės ūkio ministrų forumo „16+1" Vilniuje teigė G. Surplys.

G. Surplys sako, jog Kinija bei 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių sieks paspartinti tarpusavio prekybą. Tai sakoma Vilniaus deklaracijoje, priimtoje po penktadienį vykusio Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių žemės ūkio ministrų forumo „16+1“.

„Priėmėme Vilniaus deklaraciją, kur sutarėme, kad bendradarbiavimas tarp Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių turi tęstis ir apimti visus lygius. Mes turime labai aktyviai galvoti apie mokslo ir žemės ūkio bendradarbiavimą ir kaip kuo greičiau patiekti savo produktus vieni į kitų rinkas“, – spaudos konferencijoje penktadienį kalbėjo G. Surplys.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino Vilniuje vykstančio „Kinijos + 16“ forumo dalyvius ir pabrėžė žemės ūkio bei maisto pramonės eksporto su Kinija, šios šalies rinkos atvėrimo mūsų gamintojams svarbą.

S. Skvernelis sako, jog Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių forumas „16+1" teigiamai veikia Lietuvos ir Kinijos santykius. Anot S. Skvernelio, Lietuvai svarbu, kad Kinija kuo labiau atsivertų lietuviškiems maisto produktams.

Jo teigimu, „16+1“ formatas papildo Lietuvos dvišalį bendradarbiavimą su Kinija. „Šiandienos žemės ūkio ministrų ir kitų aukštų pareigūnų susitikimas čia, Lietuvos sostinėje Vilniuje, yra puikus pavyzdys, kad mūsų šalis sieja bendri interesai ir ateities bendradarbiavimo vizija plėtojant žemės ūkio ir maisto sektoriaus aktualijas“, – teigė S. Skvernelis.

Vakarų Europoje nuogąstaujama, kad „16+1“ bendradarbiavimo formatas skirtas skaldyti Europos Sąjungos (ES) nares dėl investicijų iš Kinijos. Panašios pozicijos neviešai laikosi ir kai kurie Lietuvos diplomatai. Tačiau kiti Lietuvos pareigūnai gina šio formato vertę valstybei, nes, jų nuomone, tai yra papildomas įrankis Lietuvai bendrauti su Kinija tiesiogiai.

Kinija prieš daugiau nei penkerius metus sukūrė 16-os Centrinės ir Vidurio Europos regiono šalių bei Kinijos bendradarbiavimo formatą. Tarp jų yra ir Lietuva bei dar 10 ES narių.

Kinija ir šešiolika Europos valstybių kasmet organizuoja aukšto lygio susitikimus. Paskutinis jų vyko pernai Vengrijos sostinėje Budapešte, o 2016 metais – Rygoje. Tuo pačiu metu vyksta ir teminiai ministrų susitikimai Europoje bei Kinijoje.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai