Joniškio žemės ūkio mokyklos florisčių laimėjimas Estijoje
2014-06-06

Joniškis. Žemės ūkio mokyklos atstovai Estijos sostinėje vykusiame profesionalių floristų konkurse pelnė  apdovanojimus už estravagantiškiausią šukuoseną ir originaliausią darbą. Kaip manote, ką galima pagaminti iš šaknų, samanų, liepos žiedlapių, bijūnų, gvazdikų ar chrizantemų?

O tikrai galima! Joniškio žemės ūkio mokyklos profesijos mokytojos Liuda Michailova ir Rima Skirvainienė bei II kurso Dekoratyvinio apželdinimo verslo mokymo programos mokinė Reda Aukselienė Talino miesto dienų renginyje „Gėlių fiesta" pristatė floristinę kompoziciją - kostiumą.

Renginys vyko 15-tą kartą ir sulaukė 16 komandų iš 7 valstybių: Azerbaidžano, Baltarusijos, Uzbekistano, Baškirijos, Sankt Peterburgo, Estijos ir Lietuvos. Joniškiečiai pirmą kartą atstovavo Lietuvai ir buvo vieninteliai dalyviai iš mokymo įstaigos. „Gėlių fiesta" - profesionalių floristų konkursas, bet joniškietės, gavusios specialų pakvietimą, irgi galėjo dalyvauti.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Kuriamas miško deivės Driadės floristinis kostiumas

Floristiniame suknelių konkurse komandas sudarė trys nariai, kurie per septynias valandas turėjo priversti Talino svečius ploti, o komisiją stebėtis darbų profesionalumu. Joniškiečiai sukūrė graikų miško deivės Driadės kostiumą: įspūdingą galvos apdangalą ir šukuoseną iš šaknų, gaivių spalvų žiedų suknelę, apmedėjusias ir apsamanėjusias rankų ir kojų puošmenas. Nors konkurso organizatoriai siūlė profesionalias manekenes demonstruoti sukurto personažo kostiumą, bet į Taliną kartu vykusi trečiakursė Monika Katinaitė nenusileido profesionalioms manekenėms ir puikiai įsikūnijo į deivės Driadės personažą.

Kostiumo vizija - miško deivė, atsidūrusi dideliame mieste, labai išsigando, blaškėsi, bet iš košmariško sapno pabudo ir prisiglaudusi prie jauno medelio pajuto, kad yra saugi. Tokį pristatymo siužetą stebėjo renginio svečiai, o komisija vertino darbų atlikimo techniką, idėją, pristatymo meniškumą.

Joniškio žemės ūkio mokyklos florisčių komanda (iš kairės): Liuda Michailova, Rima Skirvainienė, Monika Katinaitė, Reda Aukselienė

„Konkurse dalyvavo floristikos verslo remiami menininkai, atstovaujantys dideliems gėlių salonams, puošybos įmonėms. Bet mes pasirinkome daug pigių medžiagų, tokių kaip liepų žiedlapiai, samanos, augalų šaknys, bet konkurse nesijutome nė kiek prastesni. Scenoje drąsiai jautėmės greta profesionalų ir didžiuojamės, kad iškovojome nominacijas konkursuose „Ekstravagantiškiausia šukuosena" ir „Originaliausias darbas"", - entuziastingai tvirtino  Rima Skirvainienė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai