Išaiškinti Aukštaitijos regiono geriausi melžėjai
2012-08-13

Kupiškis, rugpjūčio 13 d. Kupiškio rajone surengtas respublikinių melžėjų varžytuvių regioninis turas, kuriame rungėsi 11 dalyvių iš keturių rajonų (Kupiškio, Biržų, Rokiškio ir Utenos) melžėjai. Varžytuvės vyko ūkininkės Rimutės Srazdienės ūkyje Varniškių kaime.

Konkursą surengė J. Taco melžimo mokymo centras kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), padedant rėmėjams. LŽŪKT Kupiškio r. biuro gyvulininkystės konsultantas Ivanas Rotkinas prisipažino nesitikėjęs, kad melžėjai taip noriai sutiks varžytis konkurse, teko net riboti rajonų atstovų skaičių. Melžėjų darbo stažas nuo 1 iki 25-erių metų.

Teorinėje varžytuvių dalyje dalyviams teko atsakyti į 20 testo klausimų. Vėliau teisėjų akivaizdoje kiekvienas dalyvis pademonstravo, kaip darbui parengia melžtuvą, kaip pats pasiruošęs darbui ir automatizuotoje aikštelėje pamelžti po dvi karves. Teisėjai įvertino, ar melžėjas viską atliko pagal taisykles, taip pat tikrino pieno kiekį bei švarumą.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Ūkininkavimas tobulėja, į žemės ūkį ateina europiniai pinigai, reikalavimai didėja, todėl, aišku, požiūris į melžėją vis labiau vertinamas, tačiau kiekvienam ūkiui gauti sąžiningai dirbančią ir patikimą melžėją yra didžiausia problema. Todėl ir varžytuvių pagrindinis tikslas - tobulinti melžėjų profesinį meistriškumą, nes nuo melžėjos darbo ir atsakomybės labai daug kas priklauso,"- varžytuvių tikslus dėstė Saulius Tušas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo mokymo centro vadovas, komisijos pirmininkas.

Po pusdienį trukusių atkaklių ir įtemptų varžytuvių, vertinimo komisija susumavo konkurso dalyvių surinktus balus. Geriausiai teorijos ir praktikos žinias bei įgūdžius pademonstravo kupiškietė Rasa Sabaliauskienė (surinko 139,20 taško iš 150 galimų). Antrąją vietą užėmė Inga Dūdienė iš Biržų (134,80), trečiąją biržietė Jolita Rastenienė (132,15 taško).

Jauniausioji varžybų dalyvė Beata Jusevičiūtė iš Kupiškio r. atstovavo „Pieno putos" kooperatyvui. Ji melžia tik metus, tačiau pasirodė tikrai neprastai - surinko 131,62 taško ir užėmė 4 vietą. O Nerijus Pranckevičius (Kupiškio r.), vienintelis varžybose dalyvavęs vyras, galantiškai nusileido moterų būriui ir užėmė 11 vietą.

Varžybų smalsuoliai galėjo ne tik palaikyti savo krašto melžėją, bet ir mėgautis Salamiesčio laisvalaikio centro muzikantų dainomis, paragauti „melžėjų" sriubos. Gausios rėmėjų dovanos, medaliai, savivaldybių atstovų ir ūkių vadovų gėlių puokštės visiems konkurso dalyviams, padėkos rėmėjams atskleidė renginio svarbą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai