Į trečią dešimtmetį - su nauju vardu ir dar didesnėmis ambicijomis
2016-06-16

Kėdainiai. Vakar Kėdainių arenoje bendrovė „Dotnuva Baltic" minėjo dvidešimties metų veiklos sukaktį. Vakaro pavadinime „Prasmingas virsmas" buvo užkoduotas nes tik įmonės kelias nuo kukliame kabinete tilpusių bendraminčių iki tarptautinę veiklą plėtojančios kompanijos, bet ir šių metų naujiena - pavadinimo keitimas: „Dotnuvos projektai" virto „Dotnuva Baltic".

Bendrovės generalinis direktorius Darius Jaloveckas kartu pradėti renginį, kuriame dalyvavo apie 900 įmonės klientų, partnerių, žemdirbius vienijančių institucijų atstovų, pakvietė „Linas Agro Group" valdybos pirmininką ir generalinį direktorių Darių Zubą bei įmonės „Dotnuvos projektai" įkūrėjus Rimantą Dapkų ir Rimvydą Brazauską.

„Mūsų uždavinys buvo nesugadinti viso įdirbio, išsaugoti tai, kas jau sukurta. Susiformavęs puikus kolektyvas, platus klientų ratas, vidinė šios įmonės kultūra galėtų būti pavyzdys bet kuriai Lietuvos įmonei", - padėkos žodžių įmonės įkūrėjams negailėjo D. Zubas. Kartu jis sakė tikįs dabartinio vadovo D. Jalovecko gebėjimais vesti įmonę į priekį ir dėkojo visiems klientams, ne vienus metus esantiems kartu.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Šventinį renginį drauge pradėjo (iš kairės) Rimantas Dapkus, Darius Zubas, Darius Jaloveckas ir Rimvydas Brazauskas

„Neslėpsiu - kai su Rimvydu išėjome, pora metų buvo šiek tiek neramu. Bet dabar matau, kad bendrovė stovi ant tiesių bėgių, kurie veda į kalną", - įmonės ateitimi neabejojo vienas jos įkūrėjų R. Dapkus.

Jo kolega R. Brazauskas, nors ir neslėpė, kad nėra euforijoje nuo fakto, kad įmonė keičia pavadinimą ir ženklą, tačiau sakė suprantąs, kad pokyčiai neišvengiami. „Svarbiausia - nenuvilti klientų", - linkėjo R. Brazauskas.

Nuo mažos įmonės iki rinkos lyderės

D. Jaloveckas pabrėžė, kad per 20 veiklos metų įmonė pasikeitė panašiai tiek, kiek per tą laiką pasikeičia augantis žmogus. Įmonei tai buvo sparčios plėtros metai.

„Pradžioje buvome vien tik Lietuvoje sėklomis prekiaujanti bendrovė, o dabar tiekiame žemės ūkiui beveik viską: atsargines dalis, žemės ūkio techniką, grūdų sandėliavimo ir fermų įrangą, sėklas, teikiame serviso paslaugas. Kuriame ir puoselėjame ilgalaikę partnerystę su Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiais. Per šį laiką pasikeitė žemės ūkis, kaip verslas, modernios technologijos pakeitė žemdirbių kasdienybę, atsirado daugiau galimybių veiklai efektyvinti. Visa tai atspindės ir naujasis mūsų pavadinimas bei prekės ženklas", - sakė bendrovės „Dotnuva Baltic" generalinis direktorius D. Jaloveckas.

„Veiklos sėkmei svarbiausia yra du dalykai - atsidavusi darbuotojų komanda, kuri negaili savęs ir jūs, mieli klientai ir tiekėjai. Su jumis pergyvenome ne vieną krizę, ieškojome ir radome reikalingus sprendimus. Šioje salėje nėra nė vieno žmogaus, kuris nebūtų svarbus mūsų komandai", - šventinio vakaro metu kalbėjo „Dotnuva Baltic" generalinis direktorius Darius Jaloveckas

Bendrovės vadovo teigimu, naujasis bendrovės pavadinimas aprėpia tiek bendrovės veiklos ištakas - Lietuvos žemės ūkio mokslo lopšį – Dotnuvą, tiek ir dabartinę veiklą Baltijos valstybėse.

Pasak D. Jalovecko, 20 metų veiklos sukaktis bendrovei gera proga įvertinti permainas. Tai paskatino pagalvoti ir apie įmonės pokyčių įprasminimą. Beje, įmonės pavadinimas ir prekės ženklas dabar keičiamas ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.

„Mes norime būti Jūsų draugai, su kuriais galėtumėte tartis ir kartu spręsti problemas", - kalbėjo Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir viceministras Saulius Cironka, bendrovės „Dotnuva Baltic" veiklą žinantys nuo pat pradžių

Per įmonės veiklos laikotarpį Baltijos šalyse ypač stipriai augo „Case IH" traktorių ir kitos žemės ūkio technikos pardavimai. Per du dešimtmečius parduota 1,8 tūkst. traktorių, apie 12 tūkst. vnt. kitos technikos. Itin sėkmingi įmonei buvo 2015 m. – net ketvirtadalis visų šalyje nuperkamų naujų vakarietiškų traktorių buvo įsigyti būtent iš „Dotnuvos projektų". Šias pirmaujančias pozicijas bendrovei padeda užtikrinti ir gerai išvystytas žemės ūkio serviso tinklas.

Matthew Foster, koncerno „Case IH“ ir „Steyr“  viceprezidentas Europai ir Vidurio rytų šalims, dėkojo „Dotnuva Baltic" už ilgametį bendradarbiavimą ir už itin sėkmingus pardavimus ir lyderiavimą technikos rinkoje 2014-2015 metais, dar geresnių rezultatų linkėdamas pasiekti šiemet

Bendrovės sėklų pardavimai nuo kelių šimtų tonų 1996-aisiais išaugo iki 16 tūkst. tonų per metus pastaruoju metu. 2003 metais pradėjęs veikti įmonės sėklų ruošimo fabrikas iki dabar pagamino daugiau kaip 171 tūkst. tonų įvairių sėklų, jomis apsėta 2,038 mln. ha. Bendrovė pastatė ir rekonstravo daugiau kaip 220 elevatorių, kurių bendra talpa viršija 700 tūkst. tonų.

Ypač sėkmingi įvairiose srityse bendrovei buvo 2015-ieji: modernizuotas vienas didžiausių sėklų ruošimo fabrikų Baltijos šalyse, pradėta prekiauti fermų įranga, atidarytas naujas ir modernus agrocentras Pasvalyje.

„Įvertinę sėkmingą veiklos etapą, optimistiškai žvelgiame į ateitį. Be to, išliekame ambicingi. Tikiu, kad būsime ta Baltijos šalių įmonė, kurią klientas pasirenka pirmiausiai, kurios vardas tariamas su pagarba ir pasitikėjimu. Tikiu profesionalia ir kompetentinga bendrovės komanda ir esu tikras, kad mums pavyks suderinti modernumą ir partnerystę, žengti koja kojon su agroverslu. Tikiu, kad naujasis mūsų vardas žemdirbiams bus tarsi kokybės ir saugumo garantas", - sakė bendrovės vadovas.

Koncerno „Kverneland Group“ viceprezidentas Arild Gjerde pažymėjo, kad koncerno viduje „Dotnuva Baltic" išrinkta geriausia 2015 metų įmone-importuotoja ir linkėjo komandai išlikti drąsiai, stipriai, vieningai ir ambicingai - kaip vikingų laivo įgulai

Šiek tiek istorijos

Bendrovė „Dotnuvos projektai" veiklą pradėjo 1996 m. balandžio 1 dieną. Jos įkūrėjai Rimantas Dapkus ir Rimvydas Brazauskas į verslą atėjo iš mokslo pasaulio, iš tuometinio Lietuvos žemdirbystės instituto, kur jau buvo spėję įgyti patirties vykdydami tarptautinius projektus, gerai išanalizavę Vakarų patirtį, žinojo ir žemės ūkio situaciją Lietuvoje, be to, buvo pelnę žemdirbių pasitikėjimą. Visa tai ir patikimų partnerių, gaminančių kokybiškus produktus, pasirinkimas lėmė tolimesnės veiklos sėkmę, nors pradėti verslą faktiškai nuo nulio buvo labai rizikinga.

Išskirtinė bendrovės investicija buvo jau minėtasis pirmasis Lietuvoje sėklų ruošimo fabrikas, optimaliu laiku investuota ir į atsarginių dalių tiekimo bei žemės ūkio technikos serviso įmonę „Dotnuvos agroservisas", kuri pradėjo veiklą 2007 metais.

Ne tik sėkmingi investiciniai sprendimai, bet ir dėmesys bei pagarba darbuotojams visada buvo tarsi įmonės vizitinė kortelė. Bendrovėje „Dotnuva Baltic" šiuo metu jau dirba per 200 darbuotojų. Įkurti penki filialai Joniškyje, Pasvalyje, Vilkaviškyje, Plungėje (anksčiau Kretingoje), Vilniuje. 2010 m. balandį Pinki, Latvijoje įregistruota SIA „Dotnuvos projektai", tais pačiais metais spalį Tartu, Estijoje įregistruota AS „Dotnuvos projektai".

Įvairiapusė veikla

„Dotnuva Baltic" prekiauja žemės ūkio technika, importuojama iš garsiausių Vakarų Europos gamintojų - „Case IH", „Kverneland Group", „Schaffer" „Einböck", „Quicke", „Agrifac" ir kt. Bendrovė užsiima atsarginių dalių prekyba, teikia žemės ūkio technikos serviso paslaugas.

Žemdirbių vardu įmonę sveikino ir už patikimumą dėkojo (iš kairės) Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis

Kita svarbi įmonės veikla yra sėklų dauginimas, ruošimas ir pardavimas. Rinkai įmonė siūlo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro ir užsienio kompanijų javų, rapsų, cukrinių bei pašarinių runkelių, pašarinių ir vejų žolių, ankštinių augalų ir kitas sėklas, kurios platinamos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje. Bendrovė taip pat stato „Cimbria", „Symaga", BIN, „Morillon", „JKF Industri" ir „Andritz Feed and Biofuel" grūdų elevatorius, montuoja sandėliavimo įrangą.

Įmonėje nuo pirmųjų dienų dirbantis Valentinas Bogačiovas (nuotraukoje - dešinėje) džiaugiasi, kad bendrovė, startavusi kabinete su penkiais darbuotojais, išaugo iki rimtos trijose Baltijos šalyse veikiančios organizacijos. Labūnavos žemės ūkio bendrovės vadovas Antanas Jonynas (kairėje) yra įmonės klientas visus 20 metų

Nauja vystoma bendrovės veiklos sritis - fermų įrangos pardavimai, fermų technologijos parinkimas, projektavimas, statyba, įrangos montavimas ir aptarnavimas. „Dotnuva Baltic" atstovauja bei tiekia kompanijų „BouMatic Robotics", „Strangko", „Pellon", „RO-KA Industri", „Wasserbauer" ir kt. įrangą.

Bendrovės „Dotnuva Baltic" apyvarta 2014-2015 finansiniais metais siekė 54,4 mln. eurų. Nuo 2012 m. vienintelė įmonės akcininkė yra akcinė bendrovė „Linas Agro Group".

Dainininkė Karina Krysko vieną gražiausių dainų skyrė Dariui Zubui, vakar šventusiam savo gimtadienį

Vakar šventinę programą šmaikščiai vedė aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, koncertavo Karina Krysko ir Mantas Jankavičius, vyko VMG kulinarinis šou, svečiai skanavo gurmaniškų vaišių. Visų, planavusių teikti dovanas, buvo paprašyta paremti labdaros ir paramos fondą „Rugutė", kuris rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais ir jų šeimomis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai