Į parodą - linksmintis, vaišintis, mokytis (Nuotraukų galerija)
2014-10-02

Akademija (Kauno r.). Apie 100 firmų, asociacijų, organizacijų, apie 200 augintojų, gamintojų iš Lietuvos ir užsienio, medžioklės trofėjai, plėšriųjų medžioklinių paukščių parodomoji programa, miško, žemės ir komunalinio ūkio technikos ekspozicija, keliolika seminarų - visa tai šiandien prasidėjusioje parodoje „Sprendimų ratas 2014".

Spalio 2-4 d. Aleksandro Stulginskio universitete vykstanti miško, medžioklės, aplinkos ir gyvulininkystės technologijų paroda jau septintoji, o iš viso - trisdešimt devintoji paroda, rengiama ASU.

Tai vienintelė paroda šalyje, padedanti susipažinti su besikeičiančia aplinka, naujomis aplinkosaugos idėjomis, miškininkystės, medžioklės, gyvulininkystės ir aplinkos tvarkymo temomis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Atidarydamas parodą ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas pabrėžė jos tarptautiškumą (atvyko dalyvių iš Čekijos, Švedijos, Latvijos ir kt.), socialinių partnerių bendradarbiavimo svarbą, o iš naujovių išskyrė ASU Karjeros centro organizuojamus „Kontaktų mainų" renginius, kurių metu vyksta neformalūs darbdavių ir studentų susitikimai, tad paroda gali tapti ir naujų darbuotojų, praktikantų paieškos vieta.

Atidaryme dalyvavęs aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, kalbėdamas apie parodos svarbą, akcentavo, jog tokie renginiai padeda ugdyti gamtos saugotojus ir puoselėtojus. Ministras pasidžiaugė parodoje dalyvaujančiais jaunaisiais miško bičiuliais, kurie suvažiuoja į parodą iš visos Lietuvos ir savo bendraamžiams rengia akcijas „Piešiu mišką" ir „Pažink mišką", o nugalėtojams dalija naudingus ir malonius prizus.

Parodos juostelę perkirpo ministras Kęstutis Trečiokas, Seimo narys Bronius Bradauskas ir ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas

K. Trečiokas paminėjo ir pirmą kartą parodoje dalyvaujančią Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą, kuri pristato, kaip puoselėjamos ir tvarkomos gražiausios šalies vietovės.

Seimo narys, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas perdavė parodos dalyviams ir lankytojams premjero Algirdo Butkevičiaus linkėjimus, o kartu prisiminė šviesios atminties Prezidento Algirdo Brazausko palaikymą organizuojant pirmąsias tokio pobūdžio parodas.

Parodos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodžius taip tarė žemės ūkio viceministras Saulius Cironka, Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos vicepirmininkas Eugenijus Tijušas. Pastarasis kvietė lankytojus į žvėrienos ir žuvies patiekalų (medžiotojai ant laužo virs žvėrienos sriubą, o žvejai - žuvienę) vaišes, kurios vyks penktadienį ir šeštadienį, į improvizuotas gamtos pamokas, inkilų meistrų dirbtuves ir kitus nuotaikingus renginius, o baigdamas apibendrino: „Linksminkitės, vaišinkitės, mokykitės!"

Skambant Vilniaus pučiamųjų medžioklės ragų klubo orkestro atliekamam Šv. Huberto (medžiotojų globėjo) maršui, parodos juostelę perkirpo ministras K. Trečiokas, Seimo narys B. Bradauskas ir ASU rektorius prof. A. Maziliauskas.

Parodoje Valkininkų, Raseinių, Kazlų Rūdos, Veisiejų, Kauno ir Dubravos miškų urėdijos pristato miškininkų nuveiktus darbus, dalijasi aktualijomis. Aplinkos ministerijos ir Generalinės miškų urėdijos ekspozicijų lankytojai gali susitikti su šių institucijų specialistais. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos ekspozicijoje galima pasigrožėti medžioklės trofėjais, pasidalinti kelionių įspūdžiais, įsigyti medžioklės amunicijos ir atributikos, gaminių iš kaulo, odos, kailio. Parodosm lankytojai taip pat gali pamatyti ir plėšriųjų medžioklinių paukščių parodomąją programą.

Ekspozicijose gausu medžioklės trofėjų

Gausesnė parodoje nei ankstesniais metais šiemet miško, žemės ir komunalinio ūkio technikos ekspozicija. Ji užima 5 tūkst. kv. m. plotą. Stipriai išaugo gyvulininkystės technologijoms, aplinkos tvarkymui, ekologijai skirtos ekspozicijos.

Kaip ir kasmet, gausi bus parodos šviečiamoji programa. Keturiolika seminarų, tarptautinė mokslinė konferencija „Laukinių gyvūnų, miško ir žmogaus santykis", savivaldos organizacijų atstovų forumas, prof. R. Deltuvo knygos „Ateities pradžia - tai mes. Povilas Matulionis" pristatymas laukia parodos lankytojų ir dalyvių dėmesio.

Paroda „Sprendimų ratas 2014" - tai kartu puiki proga įmonėms pristatyti savo pasiekimus ir užmegzti naujus kontaktus su galimais klientais. ASU Agronomijos fakulteto palapinėje „Klausk agronomo" ir Miškų ir ekologijos fakulteto palapinėje „Pajausk miško galią" vyksta specialistų konsultacijos, laukiama būsimųjų studentų. Universiteto IV rūmų pirmame aukšte veikia Slėnio „Nemunas" ekspozicija „Nuo amato iki inovatyvaus verslo". Čia pat vaikai kviečiami dalyvauti Wiking, Valtra, Zetor ir kt. traktoriukų lenktynėse.

Paviljone visų norinčių išbandyti taiklumą laukia ASU Kūno kultūros ir sporto centro kulkinio šaudymo pneumatiniais ginklais šaudykla.

Kaip ir kasmet, lankytojus kviečia gausi ir įvairiaspalvė sodinukų, gėlių ir amatų mugė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai