Europos pieno taryba apdovanojo Joną Vilionį
2016-07-07

Liuksemburgas.  Europos Sąjungos pieno gamintojus jungianti Europos pieno taryba (EMB) tradiciškai apdovanojo labiausiai pieno sektoriui nusipelniusius asmenis. Trečius metus iš eilės vykusiuose „Golden Faironika" apdovanojimuose už ypatingus pasiekimus ir indėlį kovojant su pasauline pieno krize pagerbti itin nusipelnę asmenys - politikas, organizacija bei ūkininkas.

Už nenuilstamą kovą dėl sąžiningų pieno supirkimo kainų ūkininkų kategorijoje šiemet apdovanotas Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis.


J. Vilionio karvių bandą „papildžiusi" auksinė karvutė simbolizuoja atsidavimą sąžiningai ir tvariai žemės ūkio gamybai

Linas agro mob 21 04 01

Ypač nusipelniusio politiko nominacija atiteko Bavarijos žemės ūkio ministrui Helmutui Brunneriui. Organizacijoms skirtas prizas - Belgijos plėtros organizacijai „SOS Faim".

Komentuodamas apdovanojimą, J. Vilionis pabrėžė, jog tai - visų Lietuvos pieno gamintojų sunkaus darbo bei nenuilstančios kovos už išlikimą įvertinimas. Antrus metus iš eilės dirbdami nuostolingai, Lietuvos pieno gamintojai sparčiai mažina ar net naikina karvių bandas. Priimdamas auksinį apdovanojimą iš Europos pieno tarybos viceprezidentės Sieta van Keimpema rankų, J. Vilionis vylėsi, jog šis simbolinis Lietuvos pieno gamintojų pastangų įvertinimas paskatins ūkininkus plėsti, o ne mažinti piendavių bandas.

„Pienininkystė yra vienas iš kertinių tradicinių Lietuvos žemės ūkio sektorių. Negalime leisti jam žlugti. Esu dėkingas, kad mano pastangos kovojant už Lietuvos pieno sektoriaus išlikimą buvo įvertintos, tačiau šis apdovanojimas priklauso kiekvienam iš Jūsų, pieno gamintojai. Viliuosi, jog šis apdovanojimas įkvėps ir aplankys kiekvieno pieno gamintojo šeimą, paskatins ieškoti išeičių ištikus krizei bei burtis bendram darbui", - apdovanojimo prasmę komentavo Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas.

Europos pieno taryba (EMB) tradiciškai apdovanojo labiausiai pieno sektoriui nusipelniusius asmenis

LPGA, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai