Dvi parodos vienu metu: organizavimo tvarka džiugina ir glumina
2014-02-10

Kaunas. Sumanymas šiais metais tuo pačiu laiku surengti parodas „Agrobalt" ir „Ką pasėsi ...", žemdirbiams ir agroverslo atstovams kelia prieštaringų minčių. Parodų organizatoriai - Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio mokslo ir technologijų parkas (ASU MTP) - tikina, jog tai žingsnis į priekį, siekiant pritraukti kuo daugiau dalyvių, pateikti kuo daugiau informacijos ir sutaupyti lėšų.

Abi parodos rengiamos balandžio 3-5 dienomis: paroda „Ką pasėsi" tradiciškai vyks ASU, o paroda „Agrobalt" - Kauno „Žalgirio" arenoje.

Dalyvių ir lankytojų patogumui

„Kas dvejus metus organizuojama „Agrobalt" yra reikšmingiausia ir didžiausia Baltijos regione tarptautinė specializuota žemės ūkio ir maisto pramonės paroda, ypač svarbi politiniu aspektu. Joje vyksta ne tik maisto produktų, naujausios technikos ir technologijų, veislinių gyvūnų demonstravimas, bet ir susitinka daugelio šalių vyriausybių, oficialių delegacijų atstovai, žemės ūkio specialistai, kurie diskutuoja ir dalijasi patirtimi susitikimuose bei seminaruose", - teigia ŽŪM Tarptautinio bendradarbiavimo ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Jurga Vaičiūnė.

Ji pabrėžė, kad šiemet ypač svarbiu parodos akcentu taps Europos Sąjungos (ES) ir kitų užsienio šalių žemės ūkio ministrų forumas, kurio tema „Gyvulininkystės vieta pasaulio ekonomikoje 2014-2015 m.".

LYTAGRA 19 07 04 mob

ŽŪM atstovų nuomone, laikas parodė, jog abi parodos - „Agrobalt" ir „Ką pasėsi" - yra labai svarbios ir reikalingos žemės ūkio sektoriui. Daugelyje šalių nereta  praktika, kai vienu metu vyksta dvi ar daugiau parodų, siejamų panašios tematikos, todėl minėtas parodas rengti vienu metu suplanuota ir Lietuvoje.

„Siekiama ekonomiškumo, viešinimo išlaidų taupymo. Sutelkus ir sukoncentravus pajėgas, atsiranda galimybė pritraukti daugiau dalyvių, kurie turėtų ką pademonstruoti bei norima, kad žmonės gautų ypač platų informacijos spektrą", - aiškino J. Vaičiūnė.
ŽŪM mano, kad ir lankytojams toks sprendimas patogus. Bus taupomas jų laikas, nes vienu metu galės aplankyti dvi parodas ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Ateityje bus vienoje vietoje

Šiemet 19 kartą rengiama paroda „Ką pasėsi" ne mažiau svarbi ir reikšminga. Ji populiariausia ir didžiausia žemės ūkio paroda Lietuvoje bei viena didžiausių Baltijos šalyse, kuriai atsakingai ruošiasi dalyviai ir su nekantrumu laukia lankytojai.

„Mūsų šalis per maža, kad per metus galėtų rengti dvi panašios tematikos parodas (nors „Agrobalt" daugiau orientuota į maisto perdirbimą ir perdirbėjus), nes tai didžiulis mechanizmas, reikalaujantis ir žmogiškųjų, ir finansinių išteklių. Laikas, kuriuo tradiciškai rengiama paroda „Ką pasėsi" - balandžio pirmasis savaitgalis, pats geriausias žemdirbiams, todėl „Agrobalt" rengėjai prisitaikė prie mūsų", - teigia ASU MTP Parodų  organizavimo centro vadovė Birutė Steikūnienė.  
Ji atskleidė, jog planuojama, kad ateityje, tikriausiai nuo 2016 metų, abi parodos vyks kartu vienoje vietoje - ASU. Tokios idėjos jau svarstomos ŽŪM. Kol kas ketinimų įgyvendinti neįmanoma dėl paviljonų stygiaus. Per dvejus metus ketinama pastatyti pora naujų paviljonų tarptautinėms ekspozicijoms ir gyvuliams.

Kadangi šiemet parodų ekspozicijos bus skirtingose vietose, lankytojų patogumui kas valandą kursuos specialus nemokamas autobusas maršrutais „Agrobalt" - „Ką pasėsi" ir prekybos centras „Mega" - „Ką pasėsi".  

Būsima nauda abejoja

Alytuje įsikūrusios įmonės „Agrosac", kurios pagrindinė veiklos kryptis yra prekyba įvairia žemės ūkio technika, vadovo Dainiaus Puodžiūno nuomone, „Agrobalt" ir „Ką pasėsi" organizatorių sumanymas rengti parodas vienu metu nėra geras.

„Segmentas tas pats, tai geriau būtų viena paroda, kurioje būtų sukoncentruotas dalyvių ir lankytojų srautas. Kvepia avantiūra, kai remiamasi Vakarų Europos šalių patirtimi: neteko girdėti, kad dvi stambios parodos būtų rengiamos vienu metu", - sako D. Puodžiūnas.
„Nėra gerai abi parodas rengti skirtingose vietose tuo pačiu metu. Tai tas pats, kas Kaziuko mugės metu surengti kitą mugę", - teigia Kaišiadorių rajone įsikūrusios UAB „Dinapolis"  buhalterė vadybininkė Jovita Dautartienė. Bendrovė teikia žemės ūkio technikos gamybos bei remonto paslaugas.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė tikina, kad negalėjusi patikėti, jog „Agrobalt" ir „Ką pasėsi" parodos vyks tuo pačiu metu. „Galvojau, kad kažkas apsiriko. Blogas toks sumanymas. Lankytojams bus sudėtinga. Dideli, panašūs renginiai vienu metu niekada nepasiteisina. Mes vartotojui prisistatysime parodoje „Agrobalt", - paaiškina Z. Cironkienė.

Vienos didžiausių žemės ūkio technikos prekybos ir paslaugų bendrovių, turinčios 20 filialų ir 8 antrines įmones, AB „Lytagra" Viešųjų ryšių skyriaus vadovo Juozo Kalinausko nuomone, vienais metais rengti dvi panašias parodas netikslinga.

Naujovėmis džiaugiasi

Kauno rajone, Kumpių kaime, įsikūrusi UAB „East West Agro", ketina dalyvauti parodoje „Ką pasėsi", kur pristatys naujausią žemės ūkio techniką. „Šioje parodoje lankosi tiksliniai mūsų klientai, todėl nematome neigiamų veiksnių, kad „Agrobalt" organizuojama tuo pačiu metu. Tačiau šios dvi parodos neturėtų būti tapatinamos. Jos turi išsiskirti ir „Agrobalt" neturėtų orientuotis į žemės ūkio technikos parodą", - mano „East West Agro" Rinkodaros vadybininkė Laura Kriuogaitė. Jos nuomone, susidomėję parodų lankytojai ras laiko ir galimybių aplankyti abi parodas.

Panevėžio bendrovės „Agrolitimpex", kurios pagrindinės veiklos kryptys sodininkystė ir daržininkystė, direktorius Osvaldas Didžgalvis mano, kad iš karto pasakyti, gerai ar blogai, kad dvi parodos organizuojamos vienu metu, anksti. Viskas paaiškės joms pasibaigus.
„Neturėtų kilti problemų. Kam kur reikės, tas ten ir nueis", - optimistiškai nusiteikęs naujovių atžvilgiu O. Didžgalvis.

„Gerai, kad vyks vienu metu", - lakoniškai vertina parodų organizavimo naujovę Klaipėdos UAB „Gitana" vadybininkas Povilas Bružas. Bendrovė „Gitana" (veiklos sritys: mediena ir jos gaminiai, metalas, jo apdirbimas, gaminiai ir kt.) ruošiasi dalyvauti parodoje „Ką pasėsi".

„Labai geras sprendimas parodas rengti vienu metu. Bus pigiau ir paprasčiau su technikos gabenimu - nereikės gabenti du kartus, žmonės atvykę iš tolimesnių vietovių vienu kartu galės apsilankyti abiejose parodose", - tvirtino Vilniuje gyvenanti ūkininkė, Lietuvos šaltalankių augintojų asociacijos prezidentė Daiva Kvedaraitė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai