Dvi parodos vienu metu ir viename mieste (fotoįspūdžiai iš parodų „Ką pasėsi...")
2016-01-19

Kaunas. Kovo 31 - balandžio 2 dienomis Kaune vyks abi tarptautinės žemės ūkio parodos. Nuolatinio kasmet vykstančios parodos „Ką pasėsi..."  organizatoriaus - ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko - direktoriaus Virginijaus Venskutonio (nuotr.) teigimu, per 21 parodos gyvavimo metus labai pasikeitė ir dalyviai, ir lankytojai, nuolat keičiasi ir ekspozicijų struktūra.

„Dideli pokyčiai įvyko ir šiemet: parodos dalyviai įsikurs ne tik tradiciniuose plotuose, bet ir  naujai pastatytuose 2-uose paviljonuose, kurių plotas 2 400 kv. metrų. Šiandien jau neturime nė centimetro laisvo plotelio, nors paskelbtasis dalyvių paraiškų teikimo laikas baigsis tik šią savaitę", - informuoja direktorius, džiaugdamasis parodos populiarumu.

„AgroBalt" įsikurs „Žalgirio" arenoje. „Parodoje laukiama delegacijų iš įvairiausių pasaulio šalių, todėl tikimės, kad mūsų verslininkai ir ūkininkai į Kauną atveš savo geriausią produkciją", - sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Pirmoji paroda buvo surengta  1992 metais Vilniuje LITEXPO salėse. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo tai buvo pirmoji tarptautinė komercinė paroda, kurioje dalyvavo įmonės iš užsienio šalių.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Vėliau parodos buvo organizuojamos įvairiuose šalies miestuose. Paskutinioji vyko Kaune prieš dvejus metus. Tuomet savo eksponatus lankytojams pristatė ne tik Lietuvos gamintojai, bet ir 36 Lenkijos, Latvijos, Danijos, Makedonijos, Rumunijos, Vokietijos įmonės.

Kiekviena paroda rengia eksponatų konkursą, kurio metu išrenkami ir medaliais bei diplomais apdovanojami patys geriausi eksponatai ar inovatyviausi technologiniai bei tecniniai sprendimai.  Nugalėtojai paskelbiami ir apdovanojami parodos atidarymo dieną.

ŽŪM, MŪ inf.

Fotografijos iš MANO ŪKIO archyvo

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai