Baltijos miškininkystės paroda Ukmergėje
2013-05-16

Ukmergė. Šiandien Ukmergės rajone prasidėjo antroji tarptautinė miškininkystės paroda „Baltijos miškai 2013". Lankytojams pristatoma miškų įveisimo, jų priežiūros, medienos ruošos, biokuro gamybos, aplinkos tvarkymo ir kitų sričių technika, o taip pat unikali istorinė aštuonratė.

Lankytojai gali stebėti medžio skulptūrų gimimo procesą, medienos krovos ir rąstų pjovimo varžybas. Šalia Ukmergės esančiame Bugenėlių miške, netoli Burtkaimio, prasidėjusi paroda dar vyks gegužės 17 ir 18 dienomis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Antroji tarptautinė miškininkystės paroda „Baltijos miškai 2013" vyksta tris dienas

Šiųmetė paroda sulaukė šimto dalyvių iš Lietuvos ir užsienio - dukart daugiau negu pernai. Parodos atidaryme dalyvavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, ministerijos kancleris Robertas Klovas, Miškininkų sąjungos prezidentas Edmundas Bartkevičius, Ukmergės miškų urėdas Vigantas Kraujelis. Parodos dalyvius pasveikino Ukmergės rajono meras Vydas Paknys.

Parodos dalyvius sveikina aplinkos viceministras Linas Jonauskas

Parodos organizatoriai dalyviams ir lankytojams pristato ne tik naujoves, bet ir įdomybes, tarp jų - istorinį aštuonratį, lietuvių konstruktoriaus sukurtą 1905 m. su sukurta unikalia važiuokle, kuri yra šiuolaikinės medkirtės ir medvežės pirmtakė.

Kitas lietuviškas parodos eksponatas - Kauno technologijų universiteto sukurtas prietaisas apsisaugoti nuo miško vagysčių. Šiaulių universitetas viename iš parodos seminarų pristatyto invazinių augalų, kurie išstumia vietinius augalus miške, problematiką. Aleksandro Stulginskio universiteto Inžinerijos fakultetas parodoje pateikia naujausių žinių apie biomasę ir jos gamybą, Agronomijos fakultetas pristato sodybų apželdinimą. Savo programą parodai parengė ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija.

Dar vienas lietuviškas parodos eksponatas - vienintelė Baltijos šalyse šakų pakavimo mašina.

Lankytojai ir technika išsibarstė po visą mišką

Pirmoji parodos diena buvo skirta biokurui. Pristatyti medienos smulkintuvai, kita technika biokurui ruošti.

Lankytojams suteikiama galimybė išbandyti pačią įvairiausią techniką. Ketvirtadienį „John Deere" miškavertes, miško ruošos darbų techniką demonstravo firma „Intrac". Firma „Rovaltra" organizuoja „Valtra" traktorių figūrinio važiavimo varžybos.

Demonstruojama miško ruošos technika

„Lietuvos geležinkelių" atstovai miškininkus ir verslininkus supažindina su galimybe medieną pervežti geležinkeliais

Parodoje išskirtinis dėmesys skiriamas skudžių veislės avelėms (augintojas Kęstutis Samušis), kurios yra neginčijamos miško valytojos - nuėsdamos žolę, jos paverčia mišką parku.

Antrą parodos dieną lankytojai kviečiami stebėti medvėžių operatorių varžybas. Jose žadama rinkti geriausiai miško techniką valdančius profesionalus. Su lietuviais rungsis lenkai bei latviai, savo šalyse dirbantys su tokia pat technika.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai