Avių parodos akcentas - kontrolinis avinukų penėjimas
2016-05-10

Radviliškis. Tradicinė specializuota avininkystės paroda „Avis aprengs ir pamaitins 2016", anksčiau vykdavusi rudenį, keičia metų laiką - iš rugsėjo ji perkeliama į gegužę. O šių metų parodos, kuri vyks gegužės 14-ąją, akcentas - kontrolinis avinukų penėjimas.  

Avininkystės parodos vieta nesikeičia - kaip ir praėjusiais metais, ji vyks bendrovėje „Šeduvos avininkystė" Pavartyčiuose, šalia Šeduvos (Radviliškio r.).

Avių augintojų asociacija mano, kad šis parodos laikas bus palankesnis parodos lankytojams. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį būdavo sunku konkuruoti dėl lankytojų su tuo metu miestuose vykstančiais gausiais renginiais, todėl nutarta avininkystės parodą rengti gegužę.

Asociacijos vadovas ir ūkininkas Žilvinas Augustinavičius informavo, kad šiųmetėje parodoje bus eksponuojama apie 60 beveik 20 veislių avių, neskaitant „Šeduvos avininkystės" gyventojų - Lietuvos juodmargių. Kartu su tradicinėmis avių veislėmis bus eksponuojamos ir egzotiškos.

Pasak Ž. Augustinavičiaus, parodos akcentas - kontrolinis avinukų penėjimas, nes nemaža dalis ūkininkų, auginančių avis, dar nesupranta, kas tai yra ir kam to reikia. Tuo tikslu avių augintojams pranešimą „Avinų įvertinimas pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes" skaitys prof. Vigilijus Jukna, Gyvulininkystės selekcijos, veislinės vertės nustatymo ir sklaidos centro vadovas.  

Pirmą kartą parodoje dalyvaus ir svečias iš Ispanijos veterinarinės medicinos daktaras ir ekspertas dr. Antonis Fero (Antoni Ferro), kuris papasakos apie avininkystės plėtojimą savo šalyje ir kalbės apie sveikatingumą gerinančių preparatų naudojimą intensyviame avių ūkyje. Šį charizmatišką ir įdomų pašnekovą, kuris dirba su avimis, į Lietuvą pakvietė parodos šeimininkas UAB „Šeduvos avininkystė" direktorius, veterinarijos gydytojas Rimantas Kairys.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai