Augant maisto poreikiui, veterinarijos gydytojų vaidmuo tik didės
2013-11-12

Raseiniai. Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos (LVGA) suvažiavime paminėtas asociacijos 90 metų jubiliejus, apdovanoti labiausiai nusipelnę gydytojai, tuo pačiu primintos didžiausios veterinarijos problemos.

LVGA vienija 1 007 veterinarijos gydytojus, jos nariu yra beveik kas trečias Lietuvoje dirbantis veterinarijos gydytojas, valstybiniame tinkle - kas aštuntas. Suvažiavime dalyvavo 305 veterinarijos specialistai. Asociacijos Garbės narių diplomai įteikti buvusiems LVGA prezidentams prof. Vygandui Paulikui ir doc. Petrui Mačiulskiui.

Asociaciją 90-mečio proga pagerbė nemažai svečių

Savo ataskaitoje LVGA prezidentas prof. Vidmantas Bižokas minėjo, kad, be kasdienių darbų organizuojant seminarus, kvalifikacijos kėlimo kursus, per šiuos metus LVGA inicijavo pasiūlymus dėl paramos jauniems veterinarijos gydytojams, sukūrė ir pateikė išbandyti demonstracinę bandomąją veterinarijos duomenų valdymo sistemos versiją. Su viena bendrove buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl ES lėšomis finansuojamo projekto „Inovatyvių veterinarijos duomenų valdymo technologijų kūrimas" įgyvendinimo bei kitaip plėtojant projekto rezultatus ir tobulinant veterinarijos srities elektronines paslaugas.

LVGA prezidentas prof. Vidmantas Bižokas

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Pauža savo sveikinimo kalboje suvažiavimo dalyviams suteikė vilties, kad iki naujojo BŽŪP periodo pradžios atsiras galimybė pasinaudoti ES parama jaunųjų veterinarijos gydytojų įsikūrimui. Kaimo reikalų komiteto nariai, anot B. Paužos, pritarė tokiai būtinybei. Politikas mano, kad bendradarbiaujant su Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) galimybė remti jaunuosius veterinarijos gydytojus bus rasta.

Tam pritarė ir ŽŪM viceministras Rytis Šatkauskas, išsakęs ministro Vigilijaus Juknos nuomonę, kad jaunųjų veterinarijos gydytojų trūkumas jau pasiekė grėsmingą ribą, todėl parama jauniems veterinarijos gydytojams turi būti neatsiejama paramos žemės ūkiui dalis. Tik tokiu būdu veterinarijos gydytojų senėjimo tendencija gali būti pakeista į jaunėjimo.

Lietuvos Ministro pirmininko visuomeninis konsultantas veterinarijos ir maisto saugos klausimais Darius Remeika perdavė Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijai Algirdo Butkevičiaus sveikinimus ir priminė, kad Lietuva į Europos rinką pirmiausia pateko per saugius maisto produktus.

Buvęs žemės ūkio ministras, Seimo narys Kazys Starkevičius pastebėjo, kad daugiau turbūt nėra šalyje tokios pastovios ir vieningos sistemos, kaip veterinarijoje. „Apskritai esame ES naujųjų šalių lyderiai veterinarijoje", - teigė K. Starkevičius.

Už tokį veterinarijos gydytojų suvienijimą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius dėkojo būtent veterinarijos gydytojų asociacijai. „Tarp mūsų niekada nebuvo takoskyros. Tai asociacijos nuopelnas ir už tai jai esu labai dėkingas. Nuo veterinarijos gydytojų priklauso ir mūsų tarnybos, kuri šiemet buvo pripažinta moderniausia ir skaidriausia įstaiga Lietuvoje, autoritetas", - pridūrė J. Milius. Didžiausiu veterinarijos šių dienų skauduliu jis įvardijo jaunų veterinarijos gydytojų trūkumą.

Jonas Milius dėkojo kolegoms už veterinarijos gydytojų suvienijimą

Pasaulinės gyvūnų sveikatos organizacijos (OIE) Regioninės atstovybės Europai vadovas Kazimieras Lukauskas atkreipė dėmesį, kad Lietuva lenkia OIE, kuri tik kitais metais švęs 90 metų jubiliejų. Jis taip pat perdavė suvažiavimo dalyviams Pasaulio veterinarijos gydytojų asociacijos (WVA) prezidento Faouzi Kechrido sveikinimus.

Kalbėdamas apie vis svarbesnį veterinarijos gydytojo vaidmenį didėjant žmonių skaičiui pasaulyje, K. Lukauskas teigė, kad didžiausias rūpestis - kova su užkrečiamomis ligomis. OIE kiekvieną mėnesį nustato naują ligą, kuri, pasak K. Lukausko, atsiranda dėl globalizacijos, klimato atšilimo, žmonių judėjimo, neteisingo bakteriologinio ginklo sunaikinimo. „Todėl Pasaulinė gyvūnų sveikatos organizacija siekia, kad kiekviena valstybė turėtų labai stiprią ir tarptautinius standartus atitinkančią veterinarijos tarnybą. Tai, kas buvo sukurta Lietuvoje, man ir suteikė mandatą dirbti šioje pasaulinėje organizacijoje", - kalbėjo prof. K. Lukauskas, kol kas vienintelis lietuvis Pasaulinėje gyvūnų sveikatos organizacijoje.

Kazimieras Lukauskas kalbėjo apie vis svarbesnį veterinarijos gydytojo vaidmenį didėjant žmonių skaičiui pasaulyje

Kaip įprasta šventiniuose renginiuose, LVGA suvažiavime buvo gausu apdovanojimų. VMVT direktorius J. Milius LVGA prezidentą V. Bižoką apdovanojo Tarnybos pirmojo laipsnio žinybiniu Garbės ženklu. Seimo Kaimo reikalų komiteto, ŽŪM, VMVT apdovanojimai ir padėkos raštai įteikti aktyviausiems ir labiausiai nusipelniusiems LVGA nariams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai