Atvirumu mokslininkai skatina pažinti aplinką
2016-05-19

Akademija (Kėdainių r.). Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto mokslininkai ketvirtą kartą atvėrė duris vaikams, pakviesdami į tradiciniu tapusį pažintinį renginį „Augalų žavadienis".

„Norime supažindinti moksleivius su institutu, parodyti, kas jame vyksta, kokie atliekami tyrimai. Svarbu, kad vaikai pažintų tą aplinką, kuri supa juos pačius. Susipažinę su aplinkui augančiais medžiais, žolėmis, vaikai domisi ir tuo, kas yra toliau nuo jų. Mokslą galima pateikti įdomiai, tik reikia netingėti ir rasti laiko susitikti su jaunimu. Mūsų institutas dažnai sulaukia jaunų lankytojų ne tik iš Kėdainių, bet ir iš kitų rajonų. Vaikams įdomu užsukti į laboratorijas, pamatyti bandomuosius laukelius", - sakė viena iš renginio „Augalų žavadienis" iniciatorių LAMMC viešųjų ryšių specialistė Gintarė Naujokienė.

Šįkart vaikai buvo pakviesti geriau pažinti medžius, leidosi į pažintinę kelionę po Akademijos parką. Vaikams reikėjo atspėti, kokie medžiai pasipuošia kankorėžiais, kur dera riešutai, atpažinti sėklas ir kt.

Vaderstad 12 05

Mokslo įstaigos bityno vedėjas Jonas Balžekas pasakojimą apie bites pradėjo įspūdinga statistika: „Pasaulyje gyvena apie 5 mln. bičių šeimų. Kiekvienoje jų yra panašiai tiek vabzdžių, kiek gyventojų gyvena Panevėžyje - apie 80 tūkstančių. Mūsų akiai įprasti aviliai atsirado labai neseniai - tik prieš porą šimtų metų bitininkai bites pradėjo perkraustyti į avilius. Iki tol jos gyveno drevėse".

Instituto bityno vedėjas Jonas Balžekas vaikams negailėjo įdomių istorijų apie bites

Ne pirmą kartą pažintinį renginį su savo auklėtiniais lankiusi Akademijos gimnazijos „Kaštono" skyriaus pradinių klasių mokytoja Lina Augustinienė gyrė mokslininkus už atvirumą ir norą bendrauti: „Mums pasisekė, kad mokslininkai noriai mus įsileidžia į savo valdas ir labai aiškiai papasakoja apie savo darbą. Vaikams tokios pamokos nėra nuobodžios ir skatina dar labiau domėtis tuo, kas mus visus supa. Tiek vaikams, tiek mokytojams tokie renginiai yra naudingi ir įdomūs."

Trečią kartą „Augalų žavadienį" lankiusi Aistė sakė, kad jai patiko visi apsilankymai institute: „Įdomu buvo rūšiuoti sėklas, stebėti dirvožemius, sužinoti, kur ir kada sėti bei sodinti įvairius augalus. Šiandien išgirdome įdomybių apie bites. Labai smagu ne tik sužinoti moksliškų dalykų, bet drauge su mokslininkais pažaisti pažintinių žaidimų. Jei tokių renginių dar bus ateityje, tai būtinai juos lankysiu."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai