Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
Atidarytas „Ateities ūkis“ Patikslinta
Antradienį Radviliškio r. atidarytas „Ateities ūkis“

Radviliškio r. „Agrokoncerno“ įmonių grupė Miežaičių kaime atidarė „Ateities ūkį“. Įkasus kapsulę pažymėta ir didžiausio Europoje karvių fermų komplekso statybų pradžia.

„Galvojant apie ateitį norisi ko nors, kas mūsų gyvenimą darytų geresnį. Kurdami „Ateities ūkio“ viziją norėjome, kad atsirastų tokia kelių tūkstančių hektarų ploto bazė ūkininkams, kurioje galima įsitikinti, kad ne tik maži ploteliai, kaip prie mūsų centrinio biuro Kaune, bet ir tūkstančiai hektarų duoda rezultatą“, – per atidarymo šventę kalbėjo „Agrokoncerno“ grupės savininkas Ramūnas Karbauskis.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Agrokoncerno“ grupės savininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad „Ateities ūkyje“ bus galima įsitikinti, kaip technlogijos veikia tūkstančiuose hektarų

O „Ateities ūkis“ išties didelis – valdo beveik 2 500 ha žemės. O štai bandyminiai plotai čia per dvejus metus padidėjo daugiau nei 3 kartus – nuo 87 ha 2022 metais iki 277 ha 2023 metais.

„Ateities ūkio tikslas ir idėja – skleisti tuos dalykus, kuriuos mes čia surenkame ir pamatome. Tai, ką ištiriame tiksliųjų inovacijų centre, ką surenkame iš 2000 laukelių, turime atsinešti į gamybą ir pabandyti, kaip tai veikia praktiškai“, – renginio svečiams pristatydamas „Ateities ūkį“, sakė „Agrokoncerno“ komercijos direktorius Arnas Radzevičius.

„Ateities ūkį“ atidarė ir juostelę perkirpo „Agrokoncerno“ grupės savininkas Ramūnas Karbauskis, generalinis direktorius Valdas Eimontas, komercijos direktorius Arnas Radzevičius, „Agrokoncerno“ direktorius Edgaras Šakys ir „Ateities ūkio“ vadovas Gediminas Čiulada.

Dronu nuskraidintą kapsulę su laišku ateities kartoms į žemę įkasė robotas

Per atidarymą į dangų pakeltas dronas, kuriuo nuskraidinta kapsulė su laišku ateities kartoms ir atmintuku, kuriame įamžintas įmonių grupės kelias per 30 metų. Į žemę kapsulę įkasė robotas. Taip pažymėta didžiausio ir moderniausio Europoje karvių fermų komplekso statybų pradžia.

„Šiandien įkasame kapsulę didžiausiai Europoje karvių fermai, ten bus 4 000 melžiamų karvių, 10 tūkst. galvijų ir 100 vietų melžimo karuselė. Kaip sakė „Deleval“ atstovai, didžiausia Europoje. Tikiuosi, kad 50 žmonių, kurie dirbs tame ūkyje, mūsų vaikai ir anūkai, kurie (...) pasirinks dirbti žemės ūkyje, kurs gražesnę ateitį mums visiems“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Į visą „Ateities ūkį“ numatoma investuoti daugiau nei 83 mln. eurų

Apie 5 mln. Eur – tiek siekia investicijos į „Ateities ūkio“ infrastruktūros, technikos atnaujinimą, jame integruotus sprendimus ir inovacijas. Į visą projektą, kartu su karvių fermų kompleksu, bus investuota daugiau nei 83 mln. eurų.

Renginyje svečiai gali apžiūrėti „Ateities ūkį“, iš arti pamatyti techniką, padargus ir kitas jame naudojamas technologijas bei inovacijas. Taip pat paklausyti pranešimų apie šiandienos žemės ūkio sektoriaus iššūkius ir galimybes.

„Ateities ūkyje“ svečiai gali apžiūrėti techniką, taikomas technologijas ir inovacijas, gausaus būrio ūkininkų laukiama ir kartu vykstančiose didžiosiose lauko dienose

Taip pat vyksta ir didžiosios lauko dienos, kuriose yra laukiama net tik gausaus būrio pažangiausių šalies ūkininkų, bet ir įmonės partnerių: statytojų, įrangos tiekėjų, bankų atstovų ir pan.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos