Akademijoje rinkosi šalies agronomai
2014-05-26

Kėdainių r. Praėjusį savaitgalį daugumos šalies aktyvių agronomų keliai vedė į Akademiją, kur vyko dvidešimt aštuntasis Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavimas. Suvažiavimą apie šimtas pažangiausių agronomų pradėjo kaip niekada iškilmingai - prie Parko gatvės 8-ojo namo buvo atidengta paminklinė lenta nusipelniusiam agronomui, Lietuvos žemdirbystės instituto direktoriui Antanui Būdvyčiui (1928-1998) atminti.

Garsiausi dabartinio laikmečio agronomai kolegą Antaną Būdvytį prisiminė kaip novatorių, drąsų, iškalbingą, supratingą ir labai kaimui atsidavusį žmogų. Pasak Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktoriaus Zenono Dabkevičiaus, A. Būdvytis labai mylėjo kaimą, Jis darė viską, kad net atokiausiose gyvenvietėse netrūktų medikų, statybininkų, kultūros darbuotojų.

Dojus agro 19 09 10

Paminklinę lentą Antanui Būdvyčiui atidengė (iš kairės) buvęs jo kolega Algirdas Venckus, garsaus agronomo sūnus Saulius Būdvytis ir Lietuvos agronomų sąjungos pirmininkė Giedrė Butkienė

„Antanas Būdvytis buvo žmogus, kuris drąsiai skleidė naujas idėjas ir nebijodavo erzinti kitų. Jis neretai iššaukdavo ugnį į save, bet tuo pačiu išprovokuodavo diskusijas ir įvairių problemų sprendimus. labai džiugu, kad namo gyventojai parodė iniciatyvą pagerbti buvusį kaimyną. Akademijoje turime daug žemės ūkio mokslui nusipelniusių žmonių. Tikiuosi, kad visų jų atminimas bus tinkamai įprasmintas", - sakė Z. Dabkevičius.

Dirbti vis sudėtingiau

Pasak Lietuvos agronomų sąjungos pirmininkės Giedrės Butkienės, Lietuvoje yra per 600 agronomų, kurie ne tik daug dirba, bet ir nuolat bendradarbiauja ieškodami geresnių rezultatų. „Turime puikų agronomų lyderių, kuriems rūpi ne tik gausesni derliai, bet ir žemės kokybė. gamta vis pametėja nemenkų išbandymų, tad agronomams tenka gerai pagalvoti, kur, ką ir kada berti į žemę, o vėliau rūpintis pasėlių priežiūra. Seminarai, konferencijos, susitikimai, patirties sklaida - tokia nematoma mūsų darbo pusė. Džiugu, kad agronomai nesėdi vietoje, siekia žinių, jog jas galėtų pritaikyti darbe ir padėtų ūkininkams išauginti rekordinius derlius, tausodami gamtą ir aplinką", - sakė G. Butkienė.

Agronomai diskutavo apie augalininkystės ir gyvulininkystės harmoniją

Ne vienas agronomas, atvažiavęs į suvažiavimą, išsakė nuomonę, kad jų darbai kasmet sunkėja: juk sudėtingėja gamtinės sąlygos, vis daugiau laukų būna išsimėtę po įvairias ir gana skirtingas vietoves, tad reikia gerai žinoti, kur kam ko reikia. Žemdirbiai siekia kuo efektyviau išnaudoti žemę su mažesnėmis sąnaudomis. vadinasi, agronomas turi rasti optimaliausius sprendimus, kaip tai padaryti.

Vietoj vadybos - agronomijos studijos

Agronomai diskutavo augalininkystės ir gyvulininkystės šakų plėtros ir darnos temomis. Pasak specialistų, gyvulininkystė Lietuvoje atsigaus, kai jai dėmesio nestokos ne tik specializuoti ūkiai, bet ir mišrūs.

Tokios nuomonės laikosi ir patyręs ūkininkas, Ažytėnų žemės ūkio bendrovės vadovas Šarūnas Šiušė. Jo teigimu, agronomų vaidmuo žemės ūkyje vis stiprėja. „Į kaimą ateina vis daugiau sudėtingų technologijų, tad agronomams tenka daugiau atsakomybės, kad suvaldytų išmaniąją žemdirbystę. Visada prioritetu laukiau mišrų ūkį, kur augalininkystei atsvarą duoda gyvulininkystė.

Šarūno Šiušės teigimu, džiugina faktas, kad vis daugiau jaunimo renkasi agronomijos studijas

Rinkos situacijos vis darniau būna sunkiai prognozuojamos, tad viena šaka padeda kompensuoti kitos nuostolius arba viena kitą papildo. Labai smagu, kad agronomija domina jaunimą. Ūkininkų vaikai nebesižavi vadyba, o vis dažniau suka tėvų pramintu keliu ir renkasi agronomijos studijas", - pastebėjo Š. Šiušė.

Garbės narių vardai - geriausiems

Šiame suvažiavime taip pat apsvarstyta praėjusių metų organizacijos veikla, aptarti valdymo organai. Kadangi kolegos priekaištų agronomų sąjungos vadovams neturėjo, tai pirmininko pareigos ir toliau patikėtos Giedrei Butkienei, o valdyba palikta nepakitusi.

Dvidešimt aštuntajame agronomų sąjungos suvažiavime Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriui daktarui Edvardui Makeliui suteiktas nusipelniusio agronomo vardas

Suvažiavime Lietuvos agronomų sąjungos Garbės nario vardai suteikti buvusiam ilgamečiui ASU dėstytojui, Agronomijos fakulteto prodekanui docentui Jonui Kučinskui, LAMMC Joniškėlio bandymų stoties direktorei daktarei Stanislavai Maikštėnienei ir LŽŪKT Trakų rajono konsultavimo biuro vadovui Albertui Malašauskui. Nusipelniusio agronomo vardas suteiktas ASU Tarybos pirmininkui, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriui daktarui Edvardui Makeliui.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai