Agurkų šventė be ūkininkų – ne šventė
2014-07-14

Kėdainiai. Praėjusį šeštadienį senajame Kėdainių parke septynioliktąjį kartą surengta Agurkų šventė. Kėdainiečiai - puikūs agurkų augintojai, nepralenkiami patiekalų iš agurkų gamintojai ir įvairių „agurkinių" atrakcijų pramanytojai.

Šventėje galima buvo ragauti įvairiausių agurkinių sriubų, raugintų agurkų, stebėti „Agurkienės gaspadinių“ varžytuves, o „Žaliajame kampe" pateikti ir savo idėjų, susijusių su agurkais. Nuo pietų kėdainiečiai galėjo pasidairyti mugę „Žaliasis skonis". Joje dalyvavo Latvijos, Lietuvos pamario krašto ir Kėdainių rajono bendruomenių naminio maisto gamintojai bei amatininkai.

Geriausios agurkienės autore išrinkta labūnaviškė Jurgita Vaitiekūnienė (kairėje)

Svarsčių rovimo čempionato „Žaliai! Dar žaliau! Žaliausiai!" nugalėtoju tapo Krakių ūkininkas Alfonsas Šilkaitis

„Ūkyje netrūksta įvairių darbų, tad reikia būti fiziškai stipriam. Šiai šventei tikrai specialiai nesiruošiau - jokių papildomų treniruočių neturėjau, tik kasdienius darbus", - šypsojosi šventės galiūnu tapęs ūkininkas.

Parko tvenkinyje antrą kartą vykusioje daug gerų emocijų sukėlusioje agurkų augintojų baidarininkų regatoje su „žaliaisiais prieskoniais" sėkmė lydėjo truskaviškių porą - Airą Druktienytę ir Nerijų Aleknavičių, kurie tik per plauką po pakartotinio plaukimo aplenkė šeimyninį Andriaus ir Joanos Valevičių duetą.

Šeimininkėms ir šeimininkams teko parodyti, kaip jie moka lupti ir pjaustyti daržoves

Tarp drįsusiųjų plaukti baidarėmis sukiojosi ir Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas bei administratorė Jūratė Jodeikienė. „Mūsų sąjunga remia šią rungtį, tai būtų negražu, jei patys nedalyvautume. Savo pavyzdžiu rodome, kad puikią nuotaiką renginiuose geriausia susikurti patiems", - sėkmingai įveikęs trasą sakė V. Ivanauskas.

Jūratė Jodeikienė ir Virmantas Ivanauskas ne tik rungėsi baidarių regatoje, bet ir apdovanojo jos nugalėtojus

Suvažiavę į šventę Kėdainių krašto agurkų augintojai nepraleido progos pakalbėti ir apie agurkų auginimą. Pasak daugelio daržininkų, šie metai agurkų augintojams gana sudėtingi. Gamta agurkams auginti šiemet nėra palanki. Drėgmės perteklius augalus labai sargdino. Kai kam taip ir nepavyko išvengti gausybės ligų, tarp kurių populiariausias buvo puvinys.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai