A. Kubilius pasirinko „Dotnuvos projektus“ dėl skaidrumo
2014-02-14

Kėdainiai. Kėdainių rajone ketvirtadienį apsilankęs buvęs premjeras Andrius Kubilius užsuko ir į „Dotnuvos projektų" įmonę. „Jūsų įmonę pasirinkau neatsitiktinai. Priklausote „Baltosios bangos" asociacijai, o tai reiškia, kad viešai deklaruojate veiklos skaidrumą ir sąžiningumą", - sakė politikas.

Bendrovės „Dotnuvos projektai" generalinis direktorius Edgaras Plauška svečiui papasakojo apie įmonės įkūrimą, plėtrą ir veiklą. „Ši įmonė gyvuoja jau aštuonioliktus metus. Mūsų veikla orientuota į tris sritis: naujos žemės ūkio technikos pardavimą bei jos aptarnavimą; prieš dešimt metų pastatytą sėklų fabriką; elevatorių statybą. Lietuvoje mums dirba apie 100 žmonių, o prieš ketverius metus pradėjus plėtrą Latvijoje bei Estijoje, ten jau įdarbinome apie pusšimtį specialistų", - sakė E. Plauška.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Apie įmonės veiklą ekspremjerui Andriui Kubiliui pasakojo „Dotnuvos projektų“ vadovas Edgaras Plauška

A. Kubilius aplankė bendrovės sėklų fabriką, kuris yra vienas iš dviejų pažangiausių Pabaltijyje. „Skiriame labai didelį dėmesį sėklų kokybei. Mums nėra svarbu paruošti kuo daugiau sėklų. Svarbiausia, kad jos būtų kokybiškos. Lietuvoje sėklų rinka siekia apie 220 tūkstančių tonų. „Dotnuvos projektai" jų paruošia apie 15 tūkstančių tonų. Susiduriame su problema - nors Lietuvoje leidžiama prekiauti tik sertifikuota sėkla, vis dar matome, kad vyksta ir nelegali prekyba prasta sėkla", - sakė direktorius.

„Dotnuviškių siūlomas produktas turi gerą ir patikimą vardą, nes kol patenka pas ūkininką, sėkla yra tikrinama iki penkių kartų. Didžiąją dalį sėklų fabrikui užaugina Lietuvos ūkininkai, tačiau dėl specifikos kai ką tenka atsivežti iš užsienio. Pažangūs ūkininkai nebetaupo kokybiškai sėklai, nes supranta, kad į žemę subėrus patikimą grūdą, derlius padidėja iki 20 procentų", - sakė bendrovės sėklų dauginimo vadovas Liudvikas Kryžius.

„Dotnuvos projektų" direktorius kreipėsi į A. Kubilių su prašymu prašymą, kad politikai pasidomėtų sėklų legalumo klausimais.

Vizito metu kalbėta, kad dauguma miestiečių sunkiai įsivaizduoja, kuo ir kaip kaimas gyvena. Žemės ūkis visuomenės akyse yra nepelnytai nuvertintas, nors mūsų žemdirbiai dirba labai pažangiai ir sėkmingai konkuruoja su kolegomis iš daugelio užsienio valstybių.

„Pasaulinė praktika rodo, jog grūdų paklausa auga, ūkiai stambėja. Akivaizdu, jog dideli ūkiai dirba efektyviai bei yra konkurencingi. Mes dirbame ne tik stambiems ūkiams, bet ir mažesniesiems. Norėtume, kad valdžia negailėtų dėmesio žemės ūkiui, žemdirbiams ir jų partneriams. Yra daug spragų, kurios bado akis, tačiau niekas to nenori matyti. Turime problemų dėl vakarietiškos ir rytų technikos konkurencijos. Manau, kad jos ateityje bus išspręstos. Norime, kad valdžia negriautų to, kas yra sukurta ir skatintų tai, kas daroma gerai", - sakė E. Plauška.

A. Kubilius pažadėjo išanalizuoti įmonėje išsakytas pastabas ir ieškoti problemų sprendimų būdų

„Labai svarbu, kad kaimai ir nedideli miestai bei miesteliai neištuštėtų. Esame įsitikinę, kad  būtina stiprinti vietos ekonominio vystymo politiką. Tai galima padaryti dar efektyviau įsisavinant Europos Sąjungos lėšas, skatinant verslą ir negailint dėmesio jauniems kvalifikuotiems specialistams", - savo planais dalijosi politikas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai