Žemės ūkiui grasina terorizmo šmėkla?
2013-06-07

Vašingtonas. Visuomenės sveikatos specialistai perspėja, kad dėl ilgėjančios maisto produktų tiekimo grandinės, vis sunkiau atsekti produktų kilmę. Didėja maisto užteršimo rizika, kuri gali turėti katastrofiškų pasekmių žmonių sveikatai, rašo „Dairy Reporter".

Norint užtikrinti vartotojų saugumą, reikėtų numatyti tvarką, kokių priemonių bus imtasi tyčinio ar netyčinio užteršimo atveju. „Be kibernetinio terorizmo, agroterorizmas yra viena iš didžiausių terorizmo grėsmių, su kuriomis susidursime per artimiausius 5-10 metų", - teigė maisto saugos ekspertas prof. D. Dausey. Kaip pavyzdį jis pateikė atvejį Japonijoje, kuomet Staphylococcus aureus užterštais pieno produktais apsinuodijo 15 tūkst. žmonių. Įmonės reakcija į incidentą buvo per lėta, dėl to ji prarado didelę dalį rinkos ir vartotojų pasitikėjimą. Bendrovė patyrė dešimtis milijardų jenų (daugiau kaip 400 mln. JAV dolerių) nuostolių, o vadovai buvo nuteisti už profesinį aplaidumą.

Maisto saugos specialistai pabrėžia, kaip svarbu numatyti prekių išėmimo iš rinkos planą, jei atsiras įtarimas dėl taršos, alergijos ar kitos nepalankios reakcijos, dėl techninių klaidų išryškės pakavimo ar ženklinimo neatitikimai. „Maisto produktų sauga turėtų būti kontroliuojama kiekviename gamybos ir tiekimo grandinės etape - nuo ūkių iki transporto ar pakavimo linijų. Darbuotojai turi būti apmokyti ir atestuoti, o reguliarūs laboratoriniai mėginių tyrimai padėtų apsidrausti nuo nesėkmių", - kontrolės svarba neabejojo Kanzaso universiteto mokslininkas.

Dojus agro 19 09 10

Visame pasaulyje didėja maisto produktų gamintojų gretos, dėl to sunkiau nustatyti produkcijos kilmę, didėja taršos tikimybė. „Išmaitinti tenka vis daugiau žemės gyventojų, atsirado didelių kompleksinių ūkių poreikis. Dabartinės saugos kontrolės sistemos neatitinka šių pokyčių. Asmenims, norintiems tyčia užteršti maistą, produktų tiekimo grandinėje atsiveria vis daugiau galimybių. Svarbu, kad maisto produktų gamintojai žinotų, kokią riziką kelia mikrobiologinė tarša ir imtųsi priemonių, sumažinančių tą riziką", - nerimo neslėpė prof. D. Dausey.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai