Žemės ūkio technikos milžinei leista įsigyti Danijos konkurentę
2016-09-05

Vilnius. JAV žemės ūkio technikos gamybos ir prekybos bendrovė „AGCO" gali įsigyti Danijos kapitalo grūdų ir sėklų įrangos gamybos ir platinimo įmonę „Cimbria". Lietuvos konkurencijos taryba penktadienį leido Nyderlanduose registruotai bendrovei „AGCO International Holdings" įsigyti 100 proc. „Cimbria Holdings Limited" akcijų.

„Dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose", - rašoma tarybos nutarime.

Apie sandorį „AGCO" pranešė birželio pabaigoje, tuomet skelbta, kad Danijoje įsikūrusi įmonė už beveik 340 mln. JAV dolerių (beveik 305 mln. eurų) perkama iš rizikos kapitalo fondo „Silverfleet Capital". Sandorį bendrovės tikisi baigti trečiąjį šių metų ketvirtį, gavus rinkos priežiūros institucijų leidimus.

„AGCO International Holdings" ir su ja susijusios įmonės gamina ir prekiauja žemės ūkio technika, tokia kaip traktoriai, kombainai, šienavimo įrankiai, purkštuvai, pašarų ruošimo įrangą, žemės dirbimo padargai, grūdų sandėliavimo ir baltymų gamybos sistemos bei jų atsarginės dalys

Danijos „Cimbria Holdings Limited"  ir su ja susijusių įmonių veikla yra grūdų ir sėklų įrangos gamyba bei platinimas. Bendrovė taip pat vykdo nedidelės apimties pašarų ir maisto produktų tvarkymo įrangos gamybos ir platinimo veiklą.

Savo veiklą Vakarų Europoje sukoncentravusi ir vis labiau Rytų Europos, Afrikos ir Vidurio Rytų rinkose įsitvirtinanti „Cimbria", anot „AGCO" pranešimo, šiais finansiniais metais turėtų pasiekti apie 240 mln. JAV dolerių (215,2 mln. eurų) apyvartą.

JAV įsikūrusi „AGCO" 2015 metais gavo 7,5 mlrd. JAV dolerių (6,7 mlrd. eurų) apyvartą.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai