Žemės ūkio mokslų studentų mainai: Lietuva ir Pietų Korėja
2014-10-17

Seulas/Vilnius. Lietuvos žemės ūkio gamyba gali gauti naują postūmį, kurio kryptis - Pietų Korėja. „Lietuvos studentams, besigilinantiems į žemės ūkio studijas, ateityje gali tekti bendradarbiauti su Korėjos specialistais", - tokius žodžius iš Pietų Korėjos žemės ūkio, maisto ir kaimo reikalų ministro Lee Dong-phil išgirdo Lietuvos žemės ūkio viceministras Saulius Cironka, kuris šiuo metu yra išvykęs darbinio vizito į šią šalį.

„Šiuo metu svarbiausia mūsų užduotis - tai naujos rinkos. Santykių užmezgimas ir jų palaikymas  nėra vienos dienos darbas, tam reikia pastangų, tačiau pirmi žingsniai žengti. Matome didelį susidomėjimą iš Pietų Korėjos pusės, manau, kad po šio oficialaus vizito turėtume sulaukti verslo atstovų, su kuriais bus kalbama apie bendras investicijas ir bendrus verslo projektus ", - sako žemės ūkio viceministras Saulius Cironka.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Korėjos Respublikos žemės ūkio, maisto ir kaimo reikalų ministrui buvo pristatytas Lietuvos žemės ūkis, taip pat buvo kalbama apie šalies bendroves ir jų galimybes užmegzti bendradarbiavimą. Nemažai dėmesio buvo skirta studijoms - abi pusės pabrėžė, kad žemės ūkio specialybės yra labai svarbios, o studentai turi gauti kokybišką išsilavinimą. 

Lietuvos delegacija, vadovaujama Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės, susitiko su Korėjos prekybos ir pramonės rūmų vykdančiuoju viceprezidentu Lee Dong-Geun. Susitikimų metu daugiausia buvo kalbama apie bendras investicijas ir abiem šalims naudingo verslo sukūrimą.  Korėjos Respublika domisi Lietuva, šiai šaliai aktuali partnerystė su mumis, todėl tikėtina, kad užsimegs tvari ir patikima šių valstybių partnerystė.

2013 metais iš Lietuvos į Pietų Korėją daugiausia eksportuota išrūgų miltelių, kviečių glitimo. Kol kas prekyba su Pietų Korėja užima nedidelę prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2013 metais eksportas į šią šalį sudarė 3,5 mln. eurų. Pietų Korėja - tai išsivysčiusi šalis, jos ekonomika sparčiai auga ir yra viena stipriausių Azijoje.

ŽŪM inf.

Olgos Pošakovos nuotr.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai