Žemė Didžiojoje Britanijoje atpigo labiausiai nuo 2008 m.
2016-05-20

Londonas. Smunkančioms žaliavų kainoms ir nerimui dėl „Brexit" slopinant paklausą, žemės ūkio paskirties žemės kainos Didžiojoje Britanijoje pirmąjį ketvirtį sumažėjo labiausiai nuo 2008 metų.

Palyginti su 2015 metų ketvirtuoju ketvirčiu, kainos smuko 3 proc. iki mažiau kaip 8 tūkst. svarų (11,6 tūkst. JAV dolerių) už akrą (apie 0,4 hektaro), rodo nekilnojamojo turto įmonės „Knight Frank" parengta ataskaita, kurią cituoja agentūra „Bloomberg". Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad pirkėjams pirmąjį ketvirtį siūlytas bendras žemės ūkio paskirties žemės plotas sumažėjo maždaug 25 procentais.

Kviečių kainos Didžiojoje Britanijoje pernai smuko iki žemiausio per beveik šešerius metus lygio, o ūkininkų pajamos krito 29 proc., nes taip pat sumažėjo mėsos ir pieno produktų kainos. Artėjantis referendumas dėl galimo pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) - vadinamojo „Brexit" - kursto baimes dėl subsidijų ir prekybos sutarčių, rašoma „Knight Frank" ataskaitoje, kurioje taip pat pažymima, kad Didžiojoje Britanijoje ES skiriami pinigai sudaro daugiau kaip pusę ūkininkų pajamų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Įmonės vertinimais, net jei Didžioji Britanija liks ES, žemė gali dar nuvertėti, visų pirma dėl mažų žaliavų kainų. Tačiau parduodamos žemės pasiūla turėtų padidėti.

Kilus pasaulinei finansų krizei, 2008 metų ketvirtąjį ketvirtį dirbamos žemės kainos Didžiojoje Britanijoje smuko 5 procentais. Nuo to laiko šio segmento rezultatai buvo vieni geriausių šalies nekilnojamojo turto rinkoje - geresni net nei centrinio Londono prabangaus būsto segmento rodikliai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai