„Žaliosios savaitės“ pašonėje – masinė protesto akcija prieš pramoninį žemės ūkį
2015-01-19

Berlynas. Tuo metu, kai Vokietijos sostinės parodų centre duris lankytojams atvėrė „Žalioji savaitė", dešimtys tūkstančių vokiečių Berlyne protestavo prieš pramoninį žemės ūkį, laisvos prekybos susitarimą su JAV ir genetiškai modifikuotus produktus.

Pasinaudoję „Žaliosios savaitės" atidarymu kaip dingstimi, į akciją susirinko apie 30 (kitų šaltinių teigimu, apie 50 tūkst.) protestuotojų. Pagrindinis akcijos šūkis - „Mums gana pramoninio žemės ūkio". Šią akciją jau penkti metai rengia daugiau kaip 100 organizacijų koalicija, vienijanti žemdirbius, pilietines asociacijas, vartotojų, gyvūnų gerovės ir aplinkos apsaugos organizacijas. Ši koalicija reikalauja iš vyriausybės žemės ūkio politikos pokyčius.

Protestas buvo nukreiptas prieš pramoninį ūkininkavimą, kuris nesuderinamas su gyvūnų gerovės užtikrinimu, rūšių įvairovės išsaugojimu ir kt. Ūkininkų organizacijos ir aplinkosaugininkai baiminasi, kad toks ūkininkavimo modelis dar labiau sustiprės Briuseliui pasirašius laisvos prekybos sutartį su Vašingtonu.

Anot vieno iš akcijos organizatorių, kurį citavo televizija „Deutsche Welle", Vokietijos žemės ūkio politika atvedė prie situacijos, kai nuo 2000 metų apie 80 proc. šalies ūkininkų pasitraukė iš kiaulių auginimo verslo, o jų vietą užėmė stambios pramoninės kiaulininkystės įmonės. Prieš penkiolika metų Vokietijos kiaules augino 125 tūkst. ūkininkų, o dabar - vos 25 tūkst.

Šalis nuolat susiduria su kiaulienos perprodukcija, todėl jos kainos išlieka žemo lygio. Nepaisant kiaulienos produkcijos pertekliaus šalies rinkoje, valdžia išduoda leidimus naujų milžiniškų kiaulininkystės kompleksų statybai.

Reikalaudami tinkamai atlyginti žemdirbiams už jų sunkų darbą, akcijos organizatoriai ragino valdžią atsisakyti žemės ūkio produkcijos eksporto skatinimo politikos, nes masinė gamyba eksportui naudinga stambiesiems perdirbėjams, kurie, siekdami kuo didesnio pelno, dedasi maisto produkcijos gamintojais. Akcijos dalyviai ragino remti gamybą, orientuotą į vietos vartotojus.

Penkti metai rengiamų akcijų dalyviai teigia, kad jiems pavyko pasiekti tam tikrų teigiamų pokyčių šalies žemės ūkio politikoje, tačiau ne visi sprendimai priimami Berlyne, todėl siekiama paveikti ir Briuselio politikus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai