Vokietijos ūkininkus siutina lėtas internetas
2018-02-13

Berlynas. Lietuviams sunku įsivaizduoti, kokiu interneto greičiu naudojasi Vokietijos gyventojai, o ypač gyvenantys kaimo vietovėse. Kai kurių ūkininkų namuose duomenų persiuntimo sparta siekia vos vieną megabitą per sekundę, apie naudojimąsi mobiliomis aplikacijomis išmaniuosiuose telefonuose jie gali tik pasvajoti.

Vokiečių „Deutche Welle" pasakoja apie tai, su kokiomis problemomis susiduria ūkininkai, gyvenantys Šiaurės Reino-Vestfalijos Munsterlando regione.

Vienas ūkininkas skundžiasi, kad norėdamas patikrinti, kiek milimetrų lietaus iškrito per naktį ar užsisakyti  techninę pagalbą savo traktoriui, turi laukti, kol užsikraus interneto svetainių puslapiai, kai jo interneto greitis siekia tik 12 megabitų per sekundę.

Kitas ūkininkas pasakoja, kad jo naršyklės interneto greitis siekia 1 megabitą per sekundę greitį. Jis tai vadina „ledynmečio dalyku". Užkrauti puslapį jam užtrunka penkias minutes.

Vokietijos federalinė tinklo agentūra (BNetzA) paskelbė ataskaitą, kurioje apžvelgė šalies interneto problemas. Beveik trečdalis vokiečių teigia, kad jų plačiajuosčio ryšio greitis buvo dvigubai mažesnis, nei žadėta sutartyse, o mažiau nei 2 procentai išmaniųjų telefonų vartotojų nurodė, kad jų mobiliojo ryšio duomenų perdavimo sparta yra sutartyse skelbiamo greičio.

Remiantis naujausia „Akamai" interneto greičio ataskaita, Vokietija užima 25 vietą Europoje pagal vidutinį interneto greitį. Leidinys pažymi, kad skurdesnės Europos šalys, tokios kaip Bulgarija, Latvija ir Rumunija, lenkia žemyno ekonomikos supervalstybę, kai kalbama apie interneto greitį.

Maždaug 90 procentų Vokietijos namų ūkių turi prieigą prie plačiajuosčio interneto, tačiau lėtas internetas yra įprastas, ypač kaime.

Ūkininkams reikalingas ne tik greitesnis plačiajuostis internetas, bet ir WI-FI ryšys. Jaunesni ūkininkai piktinasi, kad negali naudoti mobiliosiomis aplikacijomis, kurios padeda ūkininkauti.  Praėjusių metų tyrimas parodė, kad du trečdaliai ūkininkų negali naudotis internetu arba jis yra per lėtas.

2016 m. Vokietijos vyriausybė paskelbė, kad ketina investuoti 10 milijardų eurų, kad iki 2025 m. būtų sukurtas daug spartesnis interneto ryšys tarp kaimo vietovių. Planuojama, kad visoje šalyje šių metų pabaigoje bus pasiekiamas plačiajuostis ryšys.  

Tačiau šaliai reikalingas ir greitesnis, šviesolaidinis internetas. Valstybė ir privatus sektorius iki 2025 metų tam numatė investuoti 100 milijardų eurų, 20 proc. šio sumos skirs valstybė. Ši užduotis patikėta aljansui „Netzallianz Digitales Deutschland", kuris apjungė visas pagrindines šalies telekomunikacijų bendroves Vokietijoje.

MŪ inf. USDA nuotrauka

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai