Vokietijos ūkininkai prašo vyriausybės pagalbos
2018-07-31

Berlynas. Neįprastai ilgai Vokietijoje tvyrantis karštas oras padarė nemažai žalos šalies žemės ūkio sektoriui.

Vokietijos ūkininkų asociacijos (DBV) prezidentas Joachimas Rukvydas (Joachim Rukwied) kreipėsi vyriausybės prašydamas, kad dėl sausros valstybė įvestų nepaprastąją padėtį bei teiktų finansinę pagalbą ūkininkams, paskelbė „Deutsche Welle“,

Anot J. Rukvydo, norint kompensuoti ūkininkų patirtą žalą, valstybė turėtų skirti 1 mlrd. eurų paramos.

DBV vadovas sako, kad visų pirma valstybė turėtų įvesti nepaprastąją padėtį, kuri taptu teisiniu pagrindu federalinėms ir vietinėms valdžios struktūroms pradėti derybas dėl lėšų paskirstymo. Jis pabrėžė, jog kai kurių ūkių derlius dėl nepalankių klimato sąlygų, palyginti su pastarųjų metų vidurkiais, sumenko daugiau nei 30 procentų.

„Labai svarbu, kad Vokietija turėtų stabilias žemės ūkio zonas su stabiliais ūkiais“, – pabrėžė J. Rukvydas.

Vokietijos žemės ūkio ministrė Julija Kliokner (Julia Klockner) šiuo metu jau svarsto galimybę teikti finansinę paramą nuo sausrų nukentėjusiems šalies ūkininkams. Kaip skelbia „Deutsche Welle“, antradienį ji susitiks su regionų atstovais, o trečiadienį pateiks dabartinės situacijos ataskaitą ministrų kabinetui.

Galutinį sprendimą dėl finansinės pagalbos paskirstymo bus galima priimti tik po galutinės ataskaitos paskelbimo, kuris turėtų įvykti rugpjūčio pabaigoje.

Praėjusį pirmadienį Vokietijos meteorologijos tarnyba šalies gyventojus perspėjo ruoštis maždaug porą savaičių truksiančiam ekstremaliam karščiui. Specialistai dabartinę klimato situaciją lygina su 2003 metų vasara, kuomet vidutinė visų trijų vasaros mėnesių temperatūra Vokietijoje siekė 19,6 laipsnio. Minėtąją vasarą oro temperatūra periodiškai viršydavo 40 laipsnių karščio.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai