Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Vokietijos ūkininkai blokavo Berlyno gatves
Soc. tinklo „X“ nuotr. („Reuters“)

Berlynas. Vokietijos ūkininkai užblokavo Berlyno gatves su daugiau nei 3 000 traktorių, protestuodami prieš vyriausybės planus panaikinti mokesčių lengvatas žemės ūkyje naudojamam dyzelinui.

Prie Berlyno Brandenburgo vartų surengtame mitinge, kuris vainikuoja savaitę vykstančius protestus prieš Vokietijos vyriausybę, be 3 000 traktorių, buvo apie 2 000 sunkvežimių ir 10 000 žmonių.

Tūkstančiai žemdirbių mojavo Vokietijos vėliavomis.

Bioversija 2024 07 09 m7

Jau sekmadienį vakare policija perspėjo, kad gatvės prie Brandenburgo vartų jau užpildytos, tad ragino protestuotojus rinktis kitose vietose.

Vyriausybė, sulaukusi aršios žemdirbių reakcijos dėl planuojamo mokesčių lengvatų mažinimo žemės ūkyje naudojamam dyzelinui, vėliau žadėjo, kad mokesčių lengvatas panaikins palaipsniui per kelerius metus, tačiau ūkininkai su tuo nesutinka.

„Atrodo, kad koalicinė vyriausybė vis dar nesuprato – nepriimsime blogų kompromisų dėl žemės ūkio dyzelino“, – teigiama Vokietijos ūkininkų asociacijos prezidento Joachimʼo Rukwiedʼo (Joakimo Rukviedo) pranešime.

Nuo ankstaus ryto vilkikų vilkstinės sustabdė eismą Berlyne, o pagrindiniai miesto keliai vyriausybės rajone ir aplink žymius miesto Brandenburgo vartus buvo užblokuoti.

Kai kurie ūkininkai prie savo traktorių ir sunkvežimių pritvirtino lenteles su tokiais užrašais: „Be ūkininkų ateities nėra“, „Ūkiai dega, politikai miega“, „Nežaidžiate maistu, saugokite žemės ūkio gamybą“ ir „Nustokite švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus!“

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos