Vokietija: žemės ūkis uždirbo mažiau
2015-04-23

Berlynas. Vokietija pernai pagamino žemės ūkio produkcijos už 54,6 mlrd. eurų ir tai yra 1,2 mlrd. eurų mažiau nei 2013 metais. Didžiausias produkcijos vertės kritimas pastebimas augalininkystės sektoriuje, nėra aukšti ir gyvulininkystės sektoriaus rodikliai.

Reino ūkininkų sąjungos (RLV) duomenimis, didžiausią įtaką augalininkystės sektoriaus produkcijos vertės sumažėjimui turėjo kritusios grūdų, bulvių, obuolių, daržovių bei aliejinių augalų supirkimo kainos. Kaip rašo portalas „Top agrar", didesnis derlius nekompensavo kritusios kainos ir neleido pasiekti praėjusių metų lygio.

Gyvulininkystės sektoriuje mažėjo kiaulienos, galvijienos ir kiaušinių kainos. Tuo tarpu pieno sektorius 2014 m. pirmą pusmetį buvo gana pelningas. Per visus pernai metus pieno produktų pagaminta už 11,9 mlrd. eurų ir, kaip teigia RLV, tai buvo svarbus ūkininkų pajamų šaltinis. Grūdų Vokietijoje užauginta už 8,2 mlrd. eurų, pašarinių augalų - 7,5 mlrd. eurų, kiaulienos produkcijos - 6,2 mlrd. eurų, jautienos - 4,8 mlrd. eurų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Reino ūkininkų sąjunga prognozuoja, kad šiemet produkcijos kainos toliau mažės ir ypač tai bus jaučiama pieno sektoriuje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai