Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Vokietija uždraudė genetiškai pakeistus kukurūzus

Berlynas, balandžio 17 d. Vokietijos federalinė maisto, žemės ūkio ir vartotojų apsaugos ministrė Ilzė Aigner (Ilse Aigner) uždraudė šalyje auginti genetiškai pakeistus kukurūzus MON810 Bt. Draudimas įsigalioja nuo šiandien. Teigiama, kad ministrė vadovavosi Europos teisės aktais, reguliuojančiais genetinių technologijų apsaugą, rašo portalas „Agrarheute“.

Genetiškai modifikuotų kukurūzų MON810naudojimas buvo nedelsiant sustabdytas. „Bet koks kukurūzų MON810 auginimas ir pardavimas Vokietijoje yra draudžiamas“, - spaudos konferencijoje patvirtino ministrė.

I. Aigner savo sprendimą grindžia Europos Sąjungos direktyva. Joje teigiama, kad valstybė narė gali laikinai apriboti parduoti GMO produktus, jei „nauja ar papildoma informacija“ suteikia „pagrįstų priežasčių manyti“, kad GMO produktas kelia pavojų žmonių sveikatai ar aplinkai. Ar apie MON810 yra naujų mokslinių faktų, I. Aigner atsisakė komentuoti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaip pavyzdį ji pateikė kitas penkias ES šalis, kurios taip pat pasinaudojo teisės aktų sudarytomis sąlygomis ir uždraudė auginti šiuos kukurūzus. Tačiau iki šiol šie nacionaliniai draudimai nebuvo patvirtinti mokslininkų, kaip numatyta ES direktyvose. Europos maisto saugos tarnyboje (EFSA) GMO srityje dirbantys mokslininkai teigia, kad naujų įrodymų, kurie pagrįstų nacionalinius MON810 draudimus, nėra.

Nacionaliniai draudimai auginti GMO politinę paramą gavo neseniai. ES Komisija pasiūlė balsuoti, nes negavo naujų mokslininkų išvadų dėl šių augalų saugumo. O balsavimo Ministrų Taryboje metu nesusidarė dauguma ir Austrija bei Vengrija nebuvo įpareigotos atšaukti savo draudimus dėl MON810.

Monsanto paskelbė apie galimybę imtis teisinių veiksmų, kad draudimas būtų panaikintas. Kaip rašo „Spiegel“ interneto portalas, Vokietijai gresia ieškinys nuo šešių iki septynių milijonų eurų dėl žalos atlyginimo, taip pat reikalaujama, kad draudimas negaliotų bent jau iki teisminio tyrimo.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos