Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Vokietija skelbia uždrausianti glifosatą ir genetiškai modifikuotus augalus

Berlynas. Vokietija bando įrodyti, kad jos pritarimas leisti Europos Sąjungoje naudoti glifosatą buvo klaida. Dvi didžiausios Vokietijos politinės partijos - Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir Socialdemokratų partija (SPD) paskelbė, kad susitarė dėl koalicijos sudarymo. Norint pasiekti šį susitarimą, politikai turėjo suderinti pozicijas ir žemės ūkio klausimais.

Po derybų pranešta, kad Vokietija pasiryžusi uždrausti glifosato naudojimą ir genetiškai modifikuotus augalus. Kaip pranešė „Deutsche Welle", Angelos Merkel vadovaujama Krikščionių demokratų sąjunga išvengė galimų naujų rinkimų arba darbo mažumos vyriausybėje.

Dviejų partijų derybos truko penkias dienas. Tarp daugybės svarbių klausimų daug dėmesio skirta ir žemės ūkiui. Dvi politinės jėgos susitarė, kad Vokietija uždraus genetiškai modifikuotus augalus. Taip pat priėjo susitarimo, kad sistemiškai mažins glifosato naudojimą ir kaip įmanoma greičiau jį uždraus.  

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Kaip jau rašėme, pernai Europos Sąjungos sprendimą pratęsti glifosato licenciją dar 5 metams nulėmė netikėtas Vokietijos pasirinkimas. Šios šalies kanclerė Angela Merkel buvo priblokšta sužinojusi, kad žemės ūkio ir maisto ministras Christijanas Šmitas (Christian Schmidt) nurodė balsuoti „už", nors buvo susitarta, kad Vokietija nepalaikys šio siūlymo. Jei Vokietija būtų balsavusi prieš ar susilaikiusi, leidimas naudoti glifosatą nebūtų pratęstas.

Kaip pranešė „Deutche Welle", šis balsavimas smarkiai supykdė A. Merkel vyriausybės partnerius socialdemokratus. Klausimas tuomet pakirto pasitikėjimą tarp dviejų politinių konkurentų, kurie bandė bendradarbiauti formuodami vyriausybę.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos