Vokiečių ūkininkai vėl prisiminė avižas
2020-11-16

Berlynas. Jau seniai Vokietijoje nebuvo tokios didelės avižų paklausos. Tai skatina ūkininkus kasmet didinti jų pasėlių plotą.

Vokietijos ūkininkai pernai 155,8 tūkst. hektarų užaugino beveik 714 tūkst. tonų avižų, pranešė Grūdų, miltų ir krakmolo pramonės asociacija (VGMS), naudodamasi Federalinės statistikos tarnybos duomenimis.

Paskutinį kartą šalyje avižų derlius 700 tūkst. tonų ribą buvo viršijęs tik 2012 m.

Tikimasi, kad šiais metais Vokietijos avižų derlius pernykštį pralenks dar 38 proc. O ketverių metų vidurkį - 31 proc. Mat šiemet, palyginti su 2019 m., avižomis apsėtas plotas buvo didesnis 23 proc. Grūdų kokybė vertinama kaip patenkinama.

RVAC 21 09 30

Pasak VGMS, iš avižų gaminami produktai tampa vis populiaresni tarp vartotojų. Viena iš priežasčių yra avižų teigiamas poveikis sveikatai. Pastaruoju metu šiuolaikinės rinkodaros dėka į rinką sėkmingai atėjo daugybė naujų avižų produktų, rašo portalas agrarheute.com.

VGMS duomenimis, per pastaruosius dešimt metų avižų perdirbimas Vokietijos malūnuose išaugo 70 proc.

Avižų auginimas ūkiams patrauklus ir agronominiu požiūriu. Jos skatina dirvožemio regeneraciją, mažina piktžolių ir augalų ligų plitimą. Avižoms, lyginant su kitais javais, reikia mažiau trąšų ir pesticidų. Jos įvairina sėjomainą ir didina žemės ūkio biologinę įvairovę.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai