Vokiečiai renkasi šalyje užaugintus vaisius ir daržoves
2013-08-28

Berlynas. Reino žemės ūkio asociacijos duomenimis, du trečdaliai vokiečių renkasi maisto produktus, kurie užauginti būtent Vokietijoje. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad prekybos centruose į vaisių ir daržovių kilmę dėmesį atkreipia 89 proc. pirkėjų.

Vartotojai, Reino žemės ūkio asociacijos (RŽŪA) duomenimis, labiau pasitiki maisto produktais, kurie yra užauginti ar pagaminti jų regione. Vokiečiai įsitikinę, kad vietos produktai yra ne tik švieži ir skanūs, bet ir sveiki bei saugūs.

„Vakare nuskinti vaisiai ir daržovės, anksti ryte atsiradę ant prekystalių, tiesiog skanesni. Vartotojai pageidauja, kad žemės ūkio produkcija būtų siūloma tiesiai iš lauko, ūkio parduotuvėje ar turguje. Transportuoti per visą šalį ar ilgiau laikyti prekybos centruose vaisiai ir daržovės mažiau paklausūs”, – teigia RŽŪA vadovai.

Per metus vidutiniškai vienas Vokietijos gyventojas suvartoja 60 kg šviežių ir 45 kg konservuotų vaisių. Statistinis vokietis per metus vidutiniškai suvalgo 90 kg daržovių. Šioje šalyje populiariausi pomidorai (per metus vienas Vokietijos gyventojas vidutiniškai suvalgo 10 kg), morkos (7,8 kg), taip pat agurkai ir svogūnai (po 6,2 kg).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai