Vis garsiau kalbama, kad reikėtų atšaukti sankcijas
2016-02-01

Paryžius/Briuselis. Prancūzija tikisi, kad Europos Sąjungos sankcijos Rusijos atžvilgiu šią vasarą bus atšauktos. Tai pareiškė Maskvoje apsilankęs Prancūzijos ekonomikos ministras Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron). Europos Parlamente atšaukti sankcijas anksčiau laiko reikalauja Prancūzijos kraštutiniai dešinieji.

Anot Prancūzijos radijo RFI, kreipdamasis į Rusijoje dirbančius prancūzus verslininkus, ministras E. Makronas pasakė, kad sankcijų atšaukimas artimiausią vasarą yra bendras visų tikslas. Žiniasklaida patikslina, kad šį siekį ministras sieja su Minsko susitarimų vykdymu dėl santykių sureguliavimo Ukrainoje.

Prancūzijos žemės ūkio ministras Stefanas Le Folis (Stephane Le Fol) pokalbiuose su „Le Monde" ir „Europe 1" žurnalistais pasakė tikįs, jog Rusijos embargas, kuris yra Europos Sąjungos pritaikytų sankcijų pasekmė, bus atšauktas. „Žinoma, aš tikrai noriu, kad sankcijos būtų atšauktos, Prancūzijos prezidentas François Hollande irgi šito nori, ir visa Vyriausybė pritaria šiam požiūriui", - sakė ministras.

Le Folis pabrėžė, kad jis asmeniškai aptarė embargo atšaukimo klausimą su Rusijos Vyriausybe, tačiau, anot ministro, sankcijų atšaukimo klausimas nepriklauso nei nuo Žemės ūkio ministerijos ir net ne nuo Prancūzijos, o nuo Europos Sąjungos pozicijos.

Ministras pažymėjo, kad problemą sudaro ne vien diplomatinio, bet ir europietiškos kiaulienos sanitarinio embargo klausimo sprendimas. Šį embargą Rusija taiko nuo 2014 m. vasario dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio Lietuvoje ir Lenkijoje.

Dojus agro 19 09 10

***

Praėjusią savaitę Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Džonas Keris (John Kerry), kalbėdamas pasaulio ekonomikos forume Davose, irgi pareiškė, kad sankcijos Rusijos atžvilgiu gali būti atšauktos, jei Maskva visiškai įvykdys Minsko susitarimus.

Kanados naujasis užsienio reikalų ministras Stafanas Dionas (Stéphane Dion) pareiškė, kad jo šalis norėtų glaudesnių santykių su Rusija, nepaisydama įtampos dėl Maskvos veiksmų Ukrainoje.

Gruodžio 21-ąją Europos Sąjunga pratęsė sankcijų galiojimą Rusijai dar 6 mėnesiams - iki 2016 m. liepos 31 d.

ES sankcijų panaikinimo Europos Parlamente siekia Prancūzijos nacionalinio fronto (kraštutinių dešiniųjų) atstovai. Jie parengė atitinkamą rezoliucijos projektą, kuriame nurodo, kad dėl Rusijos taikomo atsakomojo maisto produktų embargo iš Europos Sąjungos, ES šalių ūkininkai patyrė 5,5 mlrd. eurų nuostolių.

Anot europarlamentarų, Rusijos embargas ypač paveikė Prancūzijos ūkininkus, kurių nuostoliai vien kiaulininkystės sektoriuje sudaro 44 mln. eurų, o eksportas į Kiniją negelbėja situacijos, nes jo padidėjimas nekompensuoja nuostolių, kuriuos patiria šalies ūkis dėl Rusijos rinkos uždarymo.

Europos Parlamentui pateiktame rezoliucijos projekte rašoma, kad ES rinkoje papildomai susikaupė 100-150 tūkst. tonų kiaulienos, kuri traukia žemyn produkcijos kainas. Antirusiškos sankcijos, anot europarlamentarų, yra neveiksmingos, nes Rusija padidino kiaulienos gamybą 26 proc. ir pati pradėjo ją eksportuoti, o tai atvedė prie dar didesnio kainų mažėjimo rinkose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai