V. Andriukaitis apie lenkiškos jautienos skandalą: įvykdytas nusikaltimas
2019-02-01

Vilnius. Europos Sąjungos sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis sako, kad nesaugios lenkiškos jautienos eksportas į Lietuvą ir kitas ES šalis yra nusikaltimas.

Šiame nusikaltime dalyvavo ne tik įmonės, bet ir tiekėjai, tarpininkai. Anot V. Andriukaičio, tai rodo, kad šalyje nebuvo pakankamos veterinarijos kontrolės. 

„Vyko kriminalinė veikla., dabar Lenkijos prokuratūra iškėlė bylą ir turės nustatyti dalyvius ir visą šešėlinę ekonomiką. Čia akivaizdus faktas, kad dirbo ne viena skerdykla, turėjo būti ir tiekėjai, ir tie, kurie tarpininkavo“, – teigė V. Anriukaitis.

RVAC 21 09 30

„Dabar aiškinamasi, iš kokių taškų, kaip ir kas atvežė, kur buvo sergančios karvės, nes medžiagoje užfiksuota, kad gyvuliai irgi neatitiko veterinarinių normų ir kad nebuvo pakankamos veterinarijos kontrolės“, – pridūrė jis. 

Šiuo metu, anot V. Andriukaičio, Lenkijoje atliekamas auditas – aiškinamasi, kur dar galėjo patekti nesaugios mėsos.

Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nustatė, kad iš Lenkijos mėsos perdirbimo įmonės „Zaklad miesny“ 80 kg jautienos įsigijo Lietuvos įmonės „Bidfood Lietuva“ ir „Krekenavos agrofirma“. Mėsa jau sunaikinta.  

Iš viso į ES šalis pateko apie 2,4 tūkst. tonų mėsos. „Tai kiekis ne vienos dienos ir ne savaitės“, – sakė komisaras. 

Europos Komisija nurodė nesaugią jautieną išimti iš rinkos ir ją sunaikinti. Bandoma išsiaiškinti, ar yra pašalinių veiksnių, kurie galbūt dar nežinomi.

Lenkijos tarnyba nustatė, kad nesaugi, neaiškios kilmės jautiena iš mėsos perdirbimo įmonių buvo išplatinta ne tik Lenkijoje, bet ir Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Lietuvoje. 

Lenkijos žiniasklaidai pranešus apie galbūt nelegaliai skerdžiamus sergančius galvijus, Lietuvos tarnyba kreipėsi į Lenkijos veterinarijos instituciją, prašydama pranešti apie priemones, kad nesveikų galvijų mėsa nepatektų vartotojams.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai