Ukrainos prezidentas: žemės galės įsigyti tik piliečiai
2019-09-19
pixabay.com nuotr.

Kijevas. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, žemės ūkio paskirties žemės šalyse galės įsigyti ir ją parduoti tik Ukrainos piliečiai ir bendrovės.

„Noriu išsklaidyti kelis mitus. Siaubo istorijos apie arabus, kinus ar ar kitus užsieniečius, kurie mūsų žemę išsigabens vagonais, yra nesąmonė. Žemė Ukrainoje priklauso ukrainiečiams. Pagal modelį, kurį mes siūlome su vyriausybe, tik Ukrainos piliečiai ar Ukrainos įmonės galės pirkti ar parduoti žemę“, – sakė jis, kalbėdamas ketvirtadienį Kijeve vykusiame susitikime su šalies ūkininkais.

Jo žodžiais, Ukrainos piliečiai pagaliau turėtų turėti visišką, o ne „hibridinę“ teisę turėti, naudoti ir disponuoti savo žeme.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Anot V. Zelenskio, nuo 2001-ųjų, kai šalyje buvo paskelbtas žemės pardavimo moratoriumas, taip ir nebuvo sukurtas tokių sandorių skaidrumo mechanizmas, o vietoj to atsirado šešėlinės schemos ir sukčiavimų galimybės.

Vyriausybės vadovas Oleksijus Hončarukas savo ruožtu pranešė, jog Ukrainos žemės rinka bus atverta nuo 2020 spalio, nes „būtina tam kruopščiai pasiruošti“.

Laikinasis draudimas parduoti žemės ūkio paskirties žemę Ukrainoje įsigaliojo nuo 2002-ųjų sausio ir nuo to laiko kasmet pratęsiamas metams. Per visą šį laikotarpį visi tokios žemės naudojimo santykiai šalyje grindžiami nuomos principu.

Šį draudimą raginantis atšaukti Pasaulio bankas tvirtina, jog tai – rimta kliūtis investicijų bei žemės ūkio našumo augimui.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai