Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Ukrainos prezidentas atmeta grūdų tranzito per Baltarusiją galimybę
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Kyjivas. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo šalis negali svarstyti galimybės eksportuoti grūdus geležinkeliais per Baltarusiją į uostus prie Baltijos jūros.

„Kalbant apie Baltarusiją... Mums pasiūlyta transportuoti (grūdus – red. past.) per Baltarusiją geležinkeliais. Suvokiame transportavimo apimtis. Tačiau suprantame ir tai, kodėl mums tai siūloma. Nesame pasirengę laikytis šio formato ir padėti savo „draugiškiems“ kaimynams“, – pareiškė Ukrainos prezidentas.

Baltarusijos autoritarinis lyderis A. Lukašenka su Jungtinių Tautų vadovu Antonio Guterresʼu (Antonijumi Guterišu) praėjusį penktadienį aptarė Ukrainos grūdų tranzito per Baltarusiją į Baltijos valstybių uostus galimybę, tačiau su sąlyga, kad esą šiuose uostuose bus leista krauti baltarusiškus krovinius.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Pirmadienį V. Zelenskis perspėjo, kad grūdų, kurių Ukraina negali eksportuoti dėl Rusijos blokados, kiekis iki rudens gali išaugti mažiausiai tris kartus.

„Dabar mes turime 20–25 mln. neišvežtų tonų. Rudenį šis skaičius gali siekti 70–75 mln. tonų“, – nurodė Ukrainos prezidentas.

JAV valstybės sekretorius Antonyʼis Blinkenʼas (Entonis Blinkenas) patikimais pavadino pranešimus, jog Rusija vagia grūdus iš Ukrainos, kad juos perparduotų, nors Maskva blokuoja rusiškų kukurūzų eksportą.

„Karas daro pražūtingą poveikį pasauliniam apsirūpinimui maistu, nes Ukraina yra vienas iš pasaulio aruodų“, – sakė JAV diplomatijos vadovas konferencijoje, skirtoje aptarti apsirūpinimo maisto klausimus.

Leidinys „The New York Times“ pirmadienį pranešė, kad iš Rusijos kontroliuojamų uostų išplaukė keli krovininiai laivai su kroviniais, kuriuos JAV pareigūnai pavadino vogtais ukrainietiškais grūdais.

Leidinio teigimu, JAV apie šiuos krovinius įspėjo 14 šalių, daugiausia Afrikos, nes daugelis jų yra priklausomos nuo grūdų importo ir jau dabar susiduria su dideliais tiekimo apribojimais.

A. Blinkenas pareiškė, kad Rusijos karinis jūrų laivynas, siekdamas „šantažuoti“ pasaulį, kad šis palaikytų Maskvos sukeltą karą, neleido grūdų vežėjams išplaukti iš Juodosios jūros Odesos uosto.

„Šiuo metu dėl Rusijos karinių jūrų pajėgų blokados Juodojoje jūroje Ukrainos derlius negali būti gabenamas į įprastas paskirties vietas“, – teigė jis.

A. Blinkenas sakė, kad tai – sąmoninga Rusijos prezidento Vladimiro Putino strategija, kuria jis siekia priversti likusį pasaulį „jam pasiduoti“ ir panaikinti Maskvai taikomas sankcijas. „Paprasčiau tariant, tai yra šantažas“, – pridūrė A. Blinkenas.

Šaltinis: „Unian“, AFP, BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos