BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Ukrainos ministras įtariamas machinacijomis su žeme
Ukrainos žemės ūkio ministras Mykola Solskyiʼis. Shutterstock nuotr.

Kyjivas. Korupcija įtariamas Ukrainos žemės ūkio ministras Mykola Solskyiʼis atleistas iš pareigų, o viceministrui paskirtas areštas su galimybe būti paleistam už užstatą.

Ukrainos parlamentas gegužės 9-ąją balsavo už ministro M. Solskyiʼio atleidimą, kuriam balandžio 23-ąją pareikšti įtarimai neteisėtai užvaldžius 2 500 ha valstybinės žemės ir ketinus pasisavinti dar 3 300 hektarų.

Nacionalinio kovos su korupcija biuro tyrėjų teigimu, M. Solskyiʼis kartu su kitais asmenimis organizavo ir dalyvavo nusikalstamoje schemoje, kad pasisavintų valstybinę žemę.

Bioversija 2024 04 26 m7

Iš pradžių įtariamieji pasirūpino, kad būtų sunaikinti dokumentai, pagrindžiantys dviejų valstybės įmonių teisę neterminuotai naudotis žeme. Taip „atlaisvinta“ žemė buvo dalijama sklypais Antiteroristinės operacijos kariams, turėjusiems teisę nemokamai gauti valstybinės žemės.

Tačiau, prieš gaudami žemę nuosavybėn, kariai turėjo pasirašyti dokumentus, kad tapę savininkais žemę iš karto išnuomos nurodytai privačiai kompanijai, kurios interesais veikė nusikalstamos grupės nariai.

M. Solskyiʼis paaiškino, kad įvykiai, susiję su byla, vyko prieš septynerius metus, kai jis dirbo teisininku ir neužėmė posto valstybės tarnyboje.

Aukščiausiasis antikorupcinis teismas. M. Solskyiʼiui skyrė 60 dienų arešto su galimybe būti paleistam už 75,7 mln. grivinų (1,8 mln. Eur) užstatą. Sumokėjęs užstatą, M. Solskyiʼis tą pačią dieną paleistas.

Įtarimų pareiškimą ministrui Mykolaʼui Solskyiʼiui Aukščiausiasis antikorupcinis teismas paskelbė jutub

Balandžio 25 d. ministras parašė atsistatydinimo pareiškimą.

Aukščiausiasis antikorupcinis teismas gegužės 9 d. leido suimti žemės ūkio viceministrą Markiyanʼą Dmitrasevichʼių, pareiškus įtarimus dalyvavus nusikalstamoje veikloje kartu su M. Solskuiʼiu. Jam suteikta galimybė būti paleistam už 20 mln. grivinų (470 tūkst. Eur) užstatą.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos