Ūkininkų savižudybės Indijoje tapo kasdienybe
2018-01-05

Delis. Šylantis klimatas, su tuo susijęs stresas per pastaruosius 30 metų Indijos žemės ūkio sektoriuje smarkiai padidino  savižudybių skaičių. Nuo 1995 m. šalyje nusižudė daugiau kaip 300 tūkst.  ūkininkų. Teigiama, kad apie 60 tūkst. ūkininkų savižudybės susijusios su klimato kaita. Maždaug pusė ūkininkų nusižudo, kai neišgali atiduoti paskolų bankams.

Gali būti, kad ši statistika nėra pilna, nes iki 2014 metų Indijoje savižudybė buvo kriminalinis nusikaltimas, o tai šeimas sulaikydavo nuo pranešimo apie mirčių aplinkybes. Po nepavykusių bandymų nusižudyti nelaimėliai neretai atsidurdavo už grotų iki vienerių metų.  

Kalifornijos Berklio universiteto tyrimas atskleidė, kad temperatūros pakilimas vos 1 laipsnį kasdien sukelia dar 67 savižudybes. Temperatūros pakilimas 5 laipsniais bet kurią dieną sukelia dar 335 savižudybes.

Vaderstad 12 05

Apskaičiuota, kad per pastaruosius 30 metų Indijos žemės ūkio sektoriuje 59 300 savižudybės gali būti priskiriamos prie klimato atšilimo, rašo britų „The Guardian".

Temperatūros didėjimas ne žemės ūkio sezono metu neturi reikšmingo pokyčio savižudybių skaičiui, todėl daroma išvada, kad žemės ūkio darbų metu patiriamas stresas yra padažnėjusių savižudybių priežastis.

Taip pat nustatyta, kad kritulių kiekio padidėjimas mažiausiai 1 cm susijęs su savižudybių rodiklio sumažėjimu 7 procentais.  Pastebėta, kad dvejus metus iš eilės besitęsusios liūtys sumažino savižudybių skaičių.

Blogiausi metai buvo 1995-ieji, kai Indijoje nusižudė 12 tūkst. ūkininkų. Iš viso tais metais Indijoje užfiksuota 133 tūkst. savižudybių. Indijoje apie 10 proc. visų savižudybių tenka ūkininkams.

Skelbiama, kad apie 70 proc. iš visų Indijos 90 mln. žemės ūkių kas mėnesį išleidžia daugiau nei uždirba, todėl priversti skolintis. Skolinamasi ne tik maistui, bet ir sveikatos paslaugoms, o paskolos ūkiui atnaujinti menksta. Indijoje 62 mln. ūkininkų turi 1 ha žemės ar dar mažiau.

Taip pat skelbiama, kad beveik pusė savižudybių ūkininkai įvykdo, išgerdami pesticidų ar herbicidų.

Pernai Indijos vyriausybė pradėjo 1,5 mlrd. eurų vertės draudimo schemą, kuri turėtų padėti kompensuoti nuostolius dėl žuvusių pasėlių ir taip turėtų sumažinti savižudybių skaičių. Pagal naują draudimo schemą ūkininkai draudimui turi mokėti 1,5 proc. savo pasėlių vertės, o tai leidžia atgauti visą vertę, įvykus natūraliai gamtos nelaimei. Iki pernai Indijoje pasėlius draudėsi  23 proc. ūkininkų.

Pagal savižudybių skaičių 100 tūkst. gyventojų Indija 2015 m. užėmė 24 vietą pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva 2015 m. pagal savižudybių skaičių (32,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų) buvo antra pasaulyje. Daugiau žmonių nusižudo tik Šri Lankoje (35,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai